1. Hrvatska nogometna liga, 18. kolo, 03.12.2010, 16:00 h, Zagreb, Stadion u Kranjčevićevoj, gledatelja: 500
Suci: Fran Jović, Ambrinac, Modrić (svi Zagreb)

Ante Zovko • petak, 03.12.2010.

Nogometaši Intera u Kranjčevićevoj su u posljednjem jesenskom kolu protiv Cibalije upisali svoju osmu, 2:1 pobjedu i zadržali se vrlo blizu vrha prvenstvene ljestvice, dodatno se približivši današnjem suparniku. Oba pobjednička pogotka pala su iz prekida kojima je ponešto pogodovao i teški teren na Zagrebovu stadionu.

Aleksandar Trajkovski
75'
23
Adrian Valentić
75'
31
Matija Matko
82'
Ivan Koledić
58'
3
Tomislav Čuljak
68'
25
Ivan Baraban
80'
Stanko Mršić

Inter i Cibalia silom su prilika morali posljednje jesensko kolo igrati u Zagrebu, u Kranjčevićevoj. Zaprešićani su ostali bez travnjaka i iskoristili gostoljubivost Zagreba kako bi jesen zaključili otvorenom utakmicom i pobjedom protiv Vinkovčana 2:1 uz pogotke Balića i Barišića te Bartolovića s gostujuće strane.

Pred oko 500 gledatelja, među kojima je bilo i vinkovačkih Ultrasa, gosti su pali iz dva slobodna udarca zbog kojih će im se Inter na kraju jesenskog dijela prvenstva bodovno približiti na tablici i zaokružiti odličnu polusezonu koja na početku nije obećavala puno dobroga.

Inter je u početku stisnuo Vinkovčane na njihovu polovicu, a logična posljedica bio je pogodak Saše Balića. On je u osmoj minuti iz slobodnog udarca s dvadesetak metara pogodio donji desni kut vratara Matkovića koji je dobro krenuo po loptu, ali se ona neugodno odbila i prevarila ga.

Propustio je nakon toga Inter dodatno podebljati svoje vodstvo u dvije prilike kad je Palić unio nered u vinkovačku obranu. U jednoj je prilici svladao i Matkovića, lopta je išla u prazan gol, ali je zastala u blatu na samoj liniji odakle ju je izbacio Petar Tomić.

Inter u otvorenoj utakmici nije uspio iskoristii svoju premoć za povećanje rezultata pa je kažnjen već u 19. minuti. Mladen Bartolović zabio je iskosa s desetak metara.

U brzoj i otvorenoj utakmici na teškom terenu obje su momčadi htjele pobjedu, a u završnici poluvremena propustili su Nebesko-plavi dvije velike prilike. Prvo je Kresinger zaobišao i vratara Santinija, ali je Gulić spasio Žute od minusa. U zadnjoj minuti iz slobodnjaka je zaprijetio Prgomet.

Kao i na početku utakmice, i na početku drugog dijela Lončarevićevi su igrači napravili pritisak pred gostujućim šesnaestercem. U 50. minuti dobili su priliku iz slobodnog udarca iskosa, lopta je ubačena na drugu stativu, a Barišić je samo spustio loptu u bliži kut za 2:1.

Na terenu na kojem se sve manje nazirala trava Žuti su pokušavali sačuvati za njih jako vrijedan rezultat, a Vinkovčani sve većom ofenzivom nešto promijeniti. Međutim, momčad Stanka Mršića naišla je, kao i mnogi ove sezone, na snažan obrambeni blok. A kao i mnogo puta do sada, u takvoj igri opet su Zaprešićani ozbiljnije prijetili, prvo Abilaliaj, a u posljednjim trenucima Matko.

• Obrisan korisnik03.12.2010. u 21:33
    inker je moj drugi klub.prvi je dinamo naravno ; )
  • Obrisan korisnik03.12.2010. u 20:56
    Ako me memorija dobro služi bilo je hrpa komentara o razini trečeligaša za Inter poslije visokog poraza od Hajduka. Ujedno je to bio definitivna potvrda o nužnosti lige deset. Čak sam s nekim kolumnistima sukobio mišljenje o relativnosti takvih argumenata....         ... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik03.12.2010. u 20:38
    Svi znaju taktiku Intera ali samo Dinamo i Hajduk se mogu nosit s njom u HNL-u, Ajmo žuti
  • JeremijaX03.12.2010. u 20:05
    Svaka čast Inter. Predviđalo se sigurno ispadanje, ali nevjerojatan niz uistinu!