Nexe Našice 29:30 RK Zagreb
RK Zagreb

Zagreb teško s Nexeom

Lovro Štrbinić • subota, 11.12.2010.

U 15. kolu domaćeg rukometnog prvenstva odigrao se derbi u kojem su se susrele dvije najbolje hrvatske momčadi. Utakmica je opravdala očekivanja i Zagreb je do slavlja 30:29 došao u posljednjim trenucima dvoboja, rastuživši tako domaće navijače.

CO Zagreb je u Našicama teže od očekivanog došao do slavlja koji mu je omogućio da prezimi na vrhu ljestvice. Gotovo cijeli susret nalazili su se u egalu, a za to je ponajviše bio zaslužan sjajni vratar domaćih Mate Šunjić, koji je na kraju prikupio 24 obrane.

Sam početak dvoboja pripao je momčadi Nexea i u desetoj minuti pogotkom Kedže domaćini dolaze do prednosti 7:2. Ipak, u sljedećim minutama zagrebački klub se stabilizirao u igri i malo po malo stizao tu prednost. Do kraja poluvremena igralo se tako u rezultatskom egalu, a na odmor domaći igrači odlaze sa prednošću 17:15.

I drugi dio su bolje otvorili igrači pod vodstvom Kasima Kamenice i ponovno odlaze na nešto opipljiviju prednost (22:18) nakon deset minuta igre u nastavku. No, ponovno se gosti, koji su u ovom susretu nastupili u svojem ponajboljem sastavu, vraćaju i u 50. minuti pogotkom Tončija Valčića prvi put dolaze u prednost (25:26).

Tada je krenula igra u kojoj su jedni i drugi pogocima odgovarali na protivnička poentiranja. U 59. minuti Nexe opet ima prednost 29:28 pogotkom Obada, ali u zadnjim napadima zabijaju Špiler i Kopljar i donose pobjedu CO Zagrebu rezultatom 30:29.

Osim sjajnog Šunjića domaćine je predvodio Saša Barišić-Jaman sa sedam pogodaka, te Mario Obad s pet golova. Strijelce gostiju predvodio je Adnan Jaškić, a dobrim rolama priključili su mu se Špiler i Balić s četiri pogotka i Kopljar s pet pogodaka. Balić je potpisnik i triju asistencija na današnjem dvoboju.

Bio je to prvi poraz Našičana ove sezone, a Zagreb je došao i do 15. pobjede u isto toliko nastupa, te nastavio niz od 129 uzastopnih utakmica u kojima nisu poraženi u domaćem prvenstvu.

• Captain Jack13.12.2010. u 16:24
    Mislim da je gotovo svakom rukometnom fanu u Hrvatskoj žao kaj Nexe nije uzel barem bod,makar su zazlužili i puni plijen..
    Captain Jack
  • Obrisan korisnik13.12.2010. u 12:50
    Slažem se s provokatorom, Obad je definitivno pravo pojačanje za Nexe
  • Obrisan korisnik13.12.2010. u 12:37
    Ništa novo u domaćoj ligi, bahatost Zagreba u stilu njihova gazde Gopca, sudački vjetar u leđa i paraolimpijac Kopljar... ali ne treba o tome nego o fantastičnom Šunjiću! I za mene iznenađujuće jaka ekipa Nexea sa još jednim Metkovcem - Obadom. Svaka čast!
  • Obrisan korisnik13.12.2010. u 12:34
    normalno da im trebaju suci, kad igraju pluproizvodi tipa Kopljar koji se bahati u hrl-u, a kad treba igrati u Europi se usere od straha.
  • Obrisan korisnik13.12.2010. u 11:08
    Ako ste bili na utakmici, vidjeli bi ono što se na TV-u ne vidi, a to je ponašanje igrača CO-a, trenera koji je predstavljao Hrvatsku i na kraju sudaca. Ako je Zagreb bolji neka pobijedi, ali ovo je stvarno sramota za njih i njihov klub, sramota za Hrvatski rukomet