Primera División, 15. kolo, 12.12.2010, 19:00 h
Zaragoza 1:3 Real Madrid
Real Madrid

Real lako do bodova u Zaragozi

Lovro Štrbinić • nedjelja, 12.12.2010.

Real Madrid odigrao je još jednu dobru prvenstvenu utakmicu i na gostovanju kod posljednjeplasirane Zaragoze došao do nova tri boda i barem na dva sata preuzeo vrh prvenstvene tablice. Završilo je 3:1, a Madriđani su bili bolji u svim segmentima igre.

Nakon debakla u Barceloni madridski nogometaši nastavljaju nizati pobjede u svim natjecanjima. Večeras su bili bolji od Zaragoze rezultatom 3:1, a mogli su mrežu domaćina zatresti u još nekoliko navrata. Ipak, nije sve počelo tako idealno za goste jer su prva dva pokušaja za postizanje pogotka bila djelo nogometaša Zaragoze.

No, Real se tada stabilizira i preko Özila dolaze u prednost u 15. minuti dvoboja. Asistirao mu je Marcelo. Nakon toga Real preuzima konce igra i u nekoliko navrata pokušava udvostručiti vodstvo, a to im polazi za rukom u posljednjoj minuti prvog dijela kada je precizan Cristiano Ronaldo.

Odmah po izlasku iz svlačionica u nastavku utakmice domaći primaju još jedan pogodak. Xabi Alonso pronalazi Di Mariju, a Argentinac pogađa za 3:0 i rješava pitanje pobjednika u ovom susretu. Do kraja susreta domaći su uspjeli smanjiti iz jedanaesterca u 54. minuti utakmice kada je s bijele točke precizan bio Gabi i barem malo razveselio domaće navijače na La Romaredi.

Ovakvim raspletom došao je Real Madrid do 12. pobjede u 15 odigranih utakmice, dok je Zaragoza u isto toliko kola samo jednom osvojila sva tri boda i predstoji joj grčevita borba za ostanak u nastavku prvenstva.

• Obrisan korisnik13.12.2010. u 14:02
    nebitno za koga navijaš, za barcu nisi, ako si za mourinha onda si ka i za real, nije sramota priznat da nije uspija i da je pep za njega izmislija balun, to šta je 4 miseca to nema veze, titule više nisu ulog, u ulogu je igra, eto reka san već inter je uzeja europsku titulu ali svi znaju da on... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik13.12.2010. u 12:18
    1.nisam Realovac, 2, u 5, se misecu dile trofeji...Mou je tek 4 miseca na klupi Reala..ali to to ne me mozes ili ne zelis svatit..
  • Obrisan korisnik13.12.2010. u 08:59
    Ma šta ti znaš šta je doživljaj realovac, a i još ćeš morat pričekat .... A PRVENSTVO ĆE OTIĆ PRIKO 90 BODOVA KAKO STVARI STOJE ...
  • Obrisan korisnik13.12.2010. u 00:00
    Svaka čast, Real se oporavio i ponovo igra dobro, ma tako je i bolje, biti će prvenstvo zanimljivije.
  • Obrisan korisnik12.12.2010. u 23:45