Primera División, 15. kolo, 13.12.2010, 21:00 h
Valencia 3:3 Osasuna
Osasuna

Valencia ispustila dva gola prednosti

Nikola Vlahović • ponedjeljak, 13.12.2010.

15. kolo Primere zatvoreno je utakmicom između Valencije i Osasune, a gledatelji su na Mestalli vidjeli pravu golijadu. Naime, Šišmiši su imali vodstvo veći dio utakmice, međutim, gosti su nadoknadili dva gola minusa te je utakmica završila bez pobjednika, 3:3.

Nakon odličnog ulaska u sezonu, Valencia je upala u mini krizu što se osjetilo na njihovim rezultatima u španjolskom prvenstvu. Međutim, Šišmiši se i dalje nalaze u gornjem dijelu tablice, a da bi tu i ostali trebala im je pobjede protiv Osasune, koje igra dosta promjenjivo. Ipak, na kraju su se i jedni i drugi morali zadovoljiti bodom.

Prvih desetak minuta utakmice prošlo je bez većih uzbuđenja na terenu, a jedini udarac u okvir gola u tom je razdoblju uputio Juanfran, ali nije bilo prevelike opasnosti za domaćeg vratara. Ipak, u 24. minuti Valencia je došla do prednosti, a mrežu gostujućeg vratara zatresao je Roberto Soldado na asistenciju Mate.

Gledatelji na Mestalli nisu dugo morali čekati na novi pogodak, a vidjeli su ga u 32. minuti, kada je Valencia preko Stankevičiusa povećala svoju prednost. Ipak, pet minuta prije kraja prvog poluvremena Osasuna je uspjela smanjiti rezultat i tako se vratiti u igru, a gostima je nadu pružio Juanfran.

Međutim, gostujući igrači ponovno su se našli na dva gola minusa, nakon što je u 42. minuti glavom za 3:1 pogodio Aritz Aduriz i tako omogućio Valenciji da sa ugodnom prednosti ode na pauzu. Osasuna je vjerovala da u drugom poluvremenu može nešto napraviti i možda preokrenuti utakmicu i to joj se isplatilo.

Igrala se 60. minuta kada je Osasuna smanjila rezultat na 3:2 zahvaljujući pogotku kojeg je postigao Miguel Flano. Taj je pogodak dao krila gostima koji su krenuli po izjednačenje, do kojega su na kraju i došli. Tri minute prije kraja susreta Osasuna je izjednačila i tako rastužila domaće navijače, a veliko slavlje igračima Osasune donio je Carlos Aranda.

Ovim rezultatom puno zadovoljniji mogu biti gosti, koji su nadoknadili dva gola minusa i tako odnijeli bod s Mestalle, neugodnog terena na kojem i puno jače momčadi teško izbore pozitivan rezultat.