Mirza Seferagić • nedjelja, 12.12.2010.

Sevilla je na svom terenu iznenađujuće poražena od Almerije s 3:1, a dva prekrasna pogotka za goste postigao je Pablo Piatti. Getafe je bio bolji od Villarreala golom Albina u 90. minuti iako su domaći igrali s igračem manje od 41. minute. A Atletico je bio uvjerljiv na domaćem terenu protiv Deportiva, a oba pogotka za domaće postigao je sjajni Argentinac Kun Agüero.

Sevilla - Almeria 1:3

Sevilla je bolje krenula u susret, a prvu veliku priliku imala je već u 4. minuti kada je sjajni Jose Carlos fantastičnim udracem s ruba šesnaesterca pogodio gredu, a lopta se potom odbila u vratnicu, pa na liniju gola, no pogotka ipak nije bilo.

Potom su gosti preuzeli konce igre, ali nisu uspjeli stvoriti nekakvu vrijednu priliku. I onda u jeku napad Almerije, domaći dobivaju veliku priliku u 21. minuti jer je nakon igranja rukom Vargasa u vlastitom kaznenom prostoru dosuđen jedanaesterac za domaćine, no Frederic Kanoute je vrlo loše izveo taj udarac, a odlično je na golu gostiju reagirao Diego Alves te se tako rezultat nije promijenio.

Obje su momčadi do kraja poluvremena imale još nekoliko solidnih prilika, no to je bilo premalo da bismo vidjeli pogotke.

Tragičar iz prvog poluvremena za goste, Vargas, doveo je Almeriju u vodstvo u 48. minuti kada je nakon kornera glavom uputio udarac prema golu, a prvi mu je udarac s gol crte obranio Renato, no lopta se opet odbila do Vargasa koji iz drugog pokušaja ipak pogađa za 1:0 gostiju. Suci su prosudili da je taj drugi udarac Renato izbacio iz gola te su priznali taj gol iako se na snimci nije moglo vidjeti da li je lopta cijelim obujmom prešla crtu.

U 81. minuti je svoj prvi pogodak na utakmici postigao Pablo Piatti, a s 25 metara je prekrasnim udarcem svladao Andresa Palopa. Lopta se na putu do mreže odbila od grede u gol. No, samo minutu i pol kasnije Kanoute smanjuje nakon lijepe asistencije Acoste, a onda je u 90. minuti Sevilla ostala s igračem manje jer je drugi žuti karton zaradio stoper Alexis, a upravo nakon tog prekršaja gosti su povećali svoje vodstvo na konačnih 3:1.

Crusat je prizemnom loptom sa strane pronašao Piattija koji fenomenalnim udarcem petom donosi tri boda Almeriji kojoj je ovo bila tek druga pobjeda u sezoni.

Sevilla 1-3 Almeria 11/12/10 Highlights
Uploaded by LigaBBVA. - Basketball, baseball, pro wrestling and more sports videos.

Getafe - Villarreal 1:0

Nogometaši Getafea su došli do treće uzastopne pobjede svladavši favorizirani Villarreal na svom terenu s 1:0 pogotkom Juan Angela Albina u 90. minuti.

Gosti su imali inicijativu tokom cijelog susreta dok su domaćini čekali svoju priliku iz kontri, a posao im je bio znatno otežan u 41. minuti kada je Cata Diaz dobio izravni crveni karton jer je kao zadnji igrač srušio Nilmara koji se sjurio prema golu domaćih.

U drugom se poluvremenu nastavila slična igra, a, bez obzira na igrača manje, Getafe se odlično držao, a gosti nisu uspijevali pronaći način kako da dođu do pogotka. I kada se očekivalo da će se dogoditi podjela bodova, za domaće se ukazao Albin kada je snažnim udarcem svladao Juana Carlosa za veliko slavlje domaćih.

Prilikom slavlja tog pogotka Albin je skinuo dres te je zaradio drugi žuti karton, pa je Getafe u sudačkoj nadoknadi igrao s dva igrača manje, no uspjeli su izdržati te su tako došli do trećeg uzastopnog slavlja. Villarreal je i dalje na trećem mjestu ljestvice dok se Getafe ovom pobjedom popeo na sjajno 6. mjesto.

Liga BBVA Getafe 1-0 Villarreal Highlights
Uploaded by LigaBBVA. - Discover the latest sports and extreme videos.

Atletico Madrid - Deportivo La Coruna 2:0

Igrači Atletica su sjajno otvorili utakmicu, a već u 5. minuti za njih je dosuđen jedanaesterac kada je gostujući vratar u svom kaznenom prostoru srušio Kuna Agüera. Kazneni udarac izveo je Diego Forlan, no Aranzubia brani taj njegov ne baš precizni udarac. Ali domaći su ipak poveli u 8. minuti kada je Jose Antonio Reyes sjajno uposlio Kuna Agüera, a ovaj prošao dvojicu gostjućih braniča i potom zakucao loptu u gol za vodstvo Atletica.

Domaći tu nisu stali već su nastavili u istom ritmu, a u 27. minuti su umalo i povećali svoje vodstvo, no udarac Forlana odsjeo je na vratnici. Sjajna igra domaćih isplatila im se u 35. minuti kada svoj drugi pogodak na utakmici postiže Agüero na asistenciju Simaa te je Atletico na odmor otišao s zasluženih 2:0. Agüero se sjajno snašao te je po drugi put matirao Aranzubiju.

Drugo je poluvrijeme proteklo u mirnijem tonu, a gosti su imali više loptu u svojim nogama, no nisu postigli ništa konkretno. U 90. minuti Agüero je propustio postići i treći pogodak kada je već prošao i Aranzubiju, no nije uspio pogoditi okvir gola.

Potpuno zaslužena i uvjerljiva pobjeda domaćih koja je mogla biti i uvjerljivija samo da su Forlan i Agüero bili malo precizniji.

• irilov12.12.2010. u 16:14
    eee a sad se sitite onih šta su komentirsali kako je neš ti razvalit almeriju 8-0...