Primera División, 15. kolo, 12.12.2010, 21:00 h
Barcelona 5:0 Real Sociedad
Real Sociedad

Barcelona razbila Real Sociedad

Lovro Štrbinić • nedjelja, 12.12.2010.

Nakon što je svoju utakmicu uspješno odradio Real Madrid na red je došla i Barcelona. Vodeća momčad prvenstva također je bila uvjerljiva, a na Camp Nou je ovaj put stradao Real Sociedad.

Barcelona je na svom stadionu večeras ugostila momčad Real Sociedada. Svi pratitelji nogometa očekivali su laganu pobjedu Katalonaca, a upravo to se i dogodilo. S pet pogodaka u mreži ispratili su Messi i društvo današnje protivnike i ponovno se vratili na vodeću poziciju Primere.

Obrana gostiju nije dugo odlijevala na ovoj utakmici i već u devetoj minuti Villa je doveo domaćine u vodstvo nakon asistencije Pedra. Dominacija Barcelone nastavila su i u preostalom dijelu prvog poluvremena, a konkretizirana je u 33. minuti kada novu asistenciju Pedra koristi Andres Iniesta i udvostručuje vodstvo domaćina.

Ništa drugačije nije se dogodilo u drugom dijelu i već u drugoj minuti nastavka Messi je precizan i postavlja rezultat 3:0. Prilikom tog pogotka poslužio ga je Dani Alves. Priliku da zabije i svoj drugi pogodak na ovoj utakmici Messi je imao i u 78. minuti, ali tada je njegov udarac iz blizine odsjeo na stativi. Ipak, Argentinac je do pogotka došao devet minuta poslije toga kada je pogodio za 4:0. Međutim, ni to nije bio konačan rezultat ovog susreta već je u posljednjoj minuti dvoboja mrežu zatresao i Bojan te postavio krajnji rezultat.

O dominaciji Barcelona na ovoj utakmici dovoljno govori podatak da su loptu u svojim nogama imali čak 75% posto utakmice, a da gosti nisu uputili niti jedan udarac u okvir gola Victora Valdesa. Bila je ovo 13. Barcelonina pobjeda u prvenstvu, a Real Sociedad je večeras doživio sedmi ovosezonski poraz i sad se nalazi na osmoj poziciji prvenstvene tablice.

• Obrisan korisnik14.12.2010. u 19:54
    Bravo Barcaaaa! gledao cijelu tekmu.... ja sam gledo drugo poluvrijeme samo, no onaj gol messija sa alvesom šta je kombiniro? nevjerovatno pa onda ona asistencija krkiča(neznam koji točno gol, samo znam da su ovi isplai glupi) nevjerovatni su... neka se sad inter prošeta do naslova kada milan ima... [više na forumu]
  • miha113.12.2010. u 20:33
    Koji engleski klub? Arsenal i Manchester?