Pedro srušio Levante

Lovro Štrbinić • nedjelja, 02.01.2011.

Drugog dana 2011. godine na teren je izašla i Barcelona koja je imala domaći ispit s Levanteom. Pogodcima Pedra Katalonci su slavili 2:1, a istim rezultatom Malaga je bila bolja od domaćina u Gijonu.

Danas je svoju utakmicu 17. kola Primere odradila i vodeća momčad prvenstva. U goste Barceloni je stigao Levante i primijenio sličnu taktiku kao i brojni ovosezonski protivnici katalonskog kluba. Međutim, obrambeni blok i orijentacija isključivo na taj segment igre bila je dovoljna da gosti sačuvaju mrežu netaknutom samo u prvom dijelu.

U prvih 45 minuta napadi Katalonaca nisu dali rezultata i gosti su na odmor otišli sa zadovoljavajućim rezultatom. No, u prvim minutama drugog dijela Barcelona je došla u vodstvo. Dani Alves je pronašao Pedra, a ovaj je u 47. minuti matirao gostujućeg vratara za 1:0. Nakon 12 minuta ponovno su isti igrači akteri akcije za povećanje vodstva, a i ovaj put strijelac je bio Pedro.

Samo nekoliko centimetara dijelilo je Pedra od hat-tricka jer je u 67. minuti njegov udarac odsjeo na gredi. Do kraja dvoboja samo je Cristian Stuani uspio smanjiti rezultat na konačnih 2:1. Dodajmo samo da je u ovoj utakmici Barcelona nastupila bez Lionela Messija.

Istovremeno su snage odmjerili Sporting Gijon i Malaga. Tamo je rezultat bio istovjetan onom u Barceloni, ali je u ovom slučaju pobjeda otišla gostima. Sporting je došao u vodstvo u 42. minuti iz kaznenog udarca kojeg je realizirao Castro, ali samo tri minute nakon toga za Malagu je precizan Weligton.

U drugom dijelu pobjedonosni zgoditak djelo je Apona, a i taj pogodak pao je nakon dosuđenog jedanaesterca. To se zbilo u 59. minuti, a odmah potom u igru ušao je i Mate Bilić koji je do kraja dvoboja uspio zaraditi žuti karton.