Primera División, 17. kolo, 02.01.2011, 20:00 h
Sevilla 1:0 Osasuna
Osasuna

Kanoute donio tri boda Sevilli

Josip Piršljin • nedjelja, 02.01.2011.

Nogometaši Seville su u 17. kolu španjolskog prvenstva upisali nova tri boda domaćom pobjedom protiv Osasune. Jedini strijelac na utakmici bio je Frederic Kanoute koji je doveo Sevillu na deveto mjesto na tablici.

Na stadionu Ramon Sanchez Pizjuan Sevilla je tražila tri boda protiv gostiju iz Osasune kako bi se popela na prvenstvenoj ljestvici. Iako su kroz većinu susreta dominirali, nogometaši Seville postigli su samo jedan pogodak, no to im je bilo dovoljno za pobjedu. Osasuna je upisala svoj osmi poraz čime je ostala na 15. mjestu.

Sevilla je u prvom poluvremenu potpuno nadigrala goste iz Osasune. Domaći nogometaši su stvorili veliki broj prilika i držali loptu u svom posjedu, te su cijelo vrijeme napadali kako bi što prije došli do vodećeg pogotka. Gosti su se uglavnom branili, a u prvih 45 minuta uputili su samo jedan udarac prema golu Andresa Palopa.

Obrana Osasune odolijevala je napadima domaćih igrača sve do 35. minute kada mrežu Ricarda trese Frederic Kanoute. S lijeve strane iz slobodnog udarca u šesnaesterac Osasune loptu šaljeJesus Navas, a najviši u skoku bio je Kanoute kojem je to bio šesti pogodak ove sezone u Primeri. Do kraja prvog dijela Sevilla je zadržala minimalno vodstvo.

U nastavku susreta igrači Osasune su pokazali nešto bolju igru i imali nekoliko dobrih šansi, ali nisu uspjeli doći do izjednačujućeg pogotka. Sevilla je, s druge strane, nastavila s napadačkom igrom kako bi povećala svoju prednost, ali njeni strijelci nisu bili raspoloženi u drugom poluvremenu.

Prvu opasniju situaciju pred golom Palopa imao je Fernando Soriano u 49. minuti kada je pucao prema golu, no nije bio precizan. 12 minuta kasnije Kanoute ponovno prijeti Ricardu, ali ovoga puta njegov udarac ne pronalazi put do mreže. Do kraja dvoboja Sevilla i Osasuna su imale još nekoliko šansi za postizanje pogotka, ali rezultat se ipak nije mijenjao, te su domaći upisali pobjedu od 1:0.