Primera División, 17. kolo, 03.01.2011, 22:00 h
Getafe 2:3 Real Madrid
Real Madrid

Real teško do tri boda

Mirza Seferagić • utorak, 04.01.2011.

Real Madrid je teško došao do sva tri boda na gostovanju kod Getafea, a bilo je 3:2 za Mourinhovu momčad. Gosti su poveli golom Cristiana Ronalda iz sumnjivo dosuđenog jedanaesterca, a u 82. minuti ostali su s igračem manje. Dobra vijest za navijače Reala bio je ulazak Brazilca Kake u 75. minuti nakon sedam mjeseci stanke.

Real je poveo već u 11. minuti kada je dvojbeni jedanaesterac za goste dosudio Alberto Undiano. Mane je u svom šesnaestercu vrlo slabašno povukao za dres Angela Di Mariju nakon čega je ovaj pao, a Undiano pokazuje na bijelu točku. Siguran izvođač bio je danas vrlo raspoloženi Cristiano Ronaldo, a samo osam minuta kasnije su sjajnu akciju odigrali Di Maria i strijelac Mesut Özil. Di Maria je poslao odličnu loptu za Özila koji lakoćom vara Jordija Codinu te povisuje na 2:0.

No, od tog su trenutka domaći potpuno preuzeli inicijativu te su počeli vršiti jak pritisak na gostujuću obranu, a to im se isplatilo u 29. minuti kada je Parejo prošao između Arbeloe i Diarre te hladnokrvno svladao Ikera Casillasa. Imali su igrači Getafea još nekoliko solidnih prilika do kraja prvog dijela, no nisu uspjeli još jednom matirati sigurnog Casillasa.

U drugom su poluvremenu domaći nastavili s napadima, a onda im se dogodio neočekivani pogodak u vlastitoj mreži. Codina je vrlo loše ispucao jednu loptu koja je došla do Karima Benzeme koji odlično poslužuje nadolazećeg Ronalda, a Portugalac lakoćom pogađa za 3:1 Reala.

U 65. minuti su gosti imali veliku priliku i za četvrti pogodak kada su u kontranapad otišla četvorica igrača Reala prema jednom domaćem braniču, no Di Maria je reagirao katastrofalno pa je Codina uspio doći do lopte. Benzema nije imao svoju večer, a do 75. minute je propustio još tri vrlo dobre šanse.

Tada ga je zamijenio Brazilac Kaka koji se vratio na teren nakon sedam mjeseci izbivanja zbog ozljede te je zaradio veliki pljesak cijelog stadiona u predgrađu Madrida. Do kraja utakmice nije pokazao previše, a u 92. minuti je propustio zabiti pogodak nakon lijepog proigravanja Ronalda.

Drugi žuti karton je u 82. minuti dobio Arbeloa zbog igranja rukom, a Getafe je smanjio na 2:3 samo dvije minute kasnije kada je na jednu ubačenu loptu nespretno reagirao Marcelo. Na odbijenu loptu je prvi natrčao Albin koji tako postavlja konačan rezultat.

Domaći nisu stvorili niti jednu priliku do kraja utakmice te su gosti tako došli do teško osvojena tri boda.

• Obrisan korisnik04.01.2011. u 15:28
    murnjo plača suca protiv Barce na bernabeu pa če se počet ovi bacat i tak može Barca jedino izgubit... jedva čekam drugi dio sezone... da vidimo kako če real u gostima protiv atletika madrida, valencie, seville(protiv koje je JEDVA pobijedio) ....
  • Obrisan korisnik04.01.2011. u 13:59
    Baš me zanima dal će Mourinho sad komentirat suđenje
  • Obrisan korisnik04.01.2011. u 13:47
    a kao po tebi je ono cisto ko suza bilo kod penala, pa ono je bilo simuliranje za zatvor, pa di maria je postao gori od svog zalizanog suigraca sto se tice tih stvari, kad se samo sjetim simuliranja protiv seville
  • Obrisan korisnik04.01.2011. u 10:40
    teško došao do sva tri boda, iz sumnjivo dosuđenog jedanaesterca, dvojbeni jedanaesterac, vrlo slabašno povukao za dres Angela Di Mariju, domaći potpuno preuzeli inicijativu, neočekivani pogodak Reala, pa znamo šta nam urednik/novinar želi reć, da nevoli real, mogao je i malo nepristraniji bit
  • beaver04.01.2011. u 09:37