Primera División, 17. kolo, 02.01.2011, 22:00 h
Valencia 2:1 Espanyol
Espanyol

Valencia do pobjede u 90. minuti

Josip Piršljin • ponedjeljak, 03.01.2011.

Nogometaši Valencije upisali su svoju devetu pobjedu ove sezone u Primeri svladavši s 2:1 Espanyol u izravnom dvoboju za četvrto mjesto. Rezultat je do posljednje minute bio izjednačen, no tada tri boda Šišmišima donosi Juan Mata.

Uoči dvoboja na Mestalli, Valencia i Espanyol su bili izjednačeni na četvrtoj poziciji španjolskog prvenstva s 28 bodova. I jedna i druga momčad željela je doći do pobjede kako bi se približila Villarrealu na trećem mjestu, a to je ipak pošlo za rukom domaćim igračima. Valencia je sada dva boda udaljena od Villarreala, no Žuta podmornica ima utakmicu manje.

Valencia je bolje ušla u utakmicu i već na startu imala nekoliko dobrih prilika. Domaći nogometaši su u prvih 45 minuta bili opasniji od gostiju i prezentirali su bolju igru, ali na poluvrijeme nisu uspjeli otići s prednošću premda su vodili do zadnje minute prvog dijela.

Sastav Unaija Emeryja u vodstvo je doveo Aritz Aduriz u 29. minuti. Joaquin je izveo korner, a u šesnaestercu gostiju najviši je bio Aduriz koji najprije pogađa stativu, no lopta se ipak odbija u mrežu za vodstvo Valencije od 1:0.

Nakon primljenog pogotka nogometaši iz Barcelone zaigrali su nešto bolje i počeli više prijetiti domaćem vrataru Vicenteu Panaderu, a do izjednačenja su došli u posljednjoj minuti prvog poluvremena kada je nespretnom reakcijom autogol postigao Ricardo Costa.

I u nastavku utakmice Valencia prikazuje bolju igru, no od 61. minute ostaje s igračem manje nakon isključenja strijelca Aduriza zbog udaranja Francisca Chice Torresa. Domaći sastav je i nakon toga nastavio s napadima, a dobru priliku propustio je Juan Mata kada je njegov udarac efektno obranio Idriss Kameni.

Espanyol je do vodstva mogao doći u 82. minuti, ali slobodan udarac Luisa Garcije odlazi preko vratiju Panadera. Pred kraj dvoboja obje ekipe su zaigrale otvoreno kako bi zabile drugi pogodak, a to je uspjelo Valenciji u drugoj minuti sudačke nadoknade. Pablo je uputio loptu prema šesnaestercu gdje Ricardo Costa pronalazi Juana Matu koji iz sumnjive situacije zabija za pobjedu od 2:1.