Slavlje Villarreala

Mirza Seferagić • ponedjeljak, 03.01.2011.

Večeras su u Primeri odigrane još četiri utakmice u sklopu 17. kola u kojima je Villarreal na svom terenu bio uvjerljiv protiv Almerije, dok je u Zaragozi domaća momčad do pobjede stigla pogotkom u sudačkoj nadoknadi.

Villarreal - Almeria 2:0
(Catala 22', Borja Valero 58')

Domaći su poveli u 22. minuti kada je Borja Valero odličnim centaršutom pronašao Catalu koji lijepim udarcem glavom dovodi Villarreal u vodstvo. Igrači domaće ekipe su bili puno bolji u prvom dijelu te su zasluženo došli do vodstva.

I gosti su imali neke poluprilike u prvom poluvremenu, no "dokrajčio" ih je pogodak Borje Valera u 58. minuti kojim su domaći osigurali mirniji nastavak utakmice. Četiri minute poslije napadač Almerije Kalu Uche je izbio sam pred domaćeg vratara, no pucao je pored gola.

Uche je do kraja utakmice imao još dvije solidne prilike, međutim, nije došao do pogotka. A domaći su nastavili s napadačkom igrom, ali usprkos dobrim šansama Cazorle i Giuseppea Rossija nisu uspjeli povećati svoju prednost. 2:0 je i bio konačni rezultat, a Villarreal je potpuno zasluženo odnio tri boda.

Zaragoza - Real Sociedad 2:1
(Pongolle 10', Braulio 90'; Prieto 33')

Zaragoza je povela već u 10. minuti kada je Pongolle snažnim udarcem svladao Brava na golu Real Sociedada, no gosti su došli do izjednačenja u 33. minuti preko Prieta kojeg je lijepo uposlio Joseba Llorente.

Domaći su bili puno bolji u prvom dijelu stvorivši nekoliko vrlo dobrih šansi, no nisu poentirali, a gosti su ih kaznili lijepom akcijom u 33. minuti. Ulaskom Raula Tamuda u 63. minuti igra Real Sociedada se znatno poboljšala, a upravo je Tamudo imao dvije sjajne prilike u nizu, no odličan je na golu Zaragoze bio Franco.

I kada su svi očekivali podjelu bodova, trener Zaragoze vuče ključan potez u 87. minuti kada je uveo Braulija, a ovaj mu se odužio odlučujućim pogotkom tri minute poslije. Tako je Zaragoza ipak došla do zaslužena tri boda.

Atletico Madrid - Racing Santander 0:0

U ne baš atraktivnoj utakmici protivnici su podijelili bodove, a prema prikazanom, to je i bio najrealniji rezultat. Niti jedna momčad nije stvorila neke vrlo dobre šanse za postizanje pogotka, a igra je često bila prekidana zbog prekršaja.

Raul Garcia je na samom početku pucao pored gola, a gosti su uzvratili pokušajem Markusa Rosenberga, no niti njegov pokušaj nije bio uspješan. Do kraja utakmice smo vidjeli još tri poluprilike domaćih (Kun Agüero, Costa i Ujfaluši), međutim, te šanse nisu predstavljale veliku opasnost gostima. Racing je, također, imao neke svoje polušanse, ali niti njihovi napadači nisu bili raspoloženi.

Mallorca - Hercules 3:0
(Nsue 38', Casadesus 41', Pereira 51')

Gosti su bolje ušli u utakmicu, a nakon nekoliko slabašnih pokušaja, najbolja prilika došla je u 15. minuti, no udarac glavom Nelsona Valdeza odlazi malo pored vratnice gola Mallorce. Nakon toga su domaći preuzeli inicijativu te su u razmaku od samo tri minute postigli dva gola.

Za 1:0 je u 38. minuti pogodio Emilio Nsue nakon kornera, da bi samo tri minute kasnije na 2:0 povisio Victor Casadeus poslije lijepog proigravanja Pierrea Weba. Početkom drugog dijela, konačnih 3:0 postavio je Michael Pereira te je tako zaokružio sjajnu predstavu domaćih.

Gosti se nisu predavali do samog kraja utakmice te su stvorili još nekoliko poluprilika, no jednostavno nisu mogli postići pogodak, pa su upisali uvjerljiv poraz iako je njihova igra bila bolja nego što to konačan rezultat pokazuje.