Zabok bez šanse na Gripama

Sa GripaBernard Jurišić • utorak, 25.01.2011.

Košarkaši Splita vratili su se na vrh ljestice A-1 lige, nakon što su na Gripama s uvjerljivih 101:79 pobijedili Zabok...

Od subote do utorka Splita je svojim susjedima iz Sinja prepustio čelo ljestvice A-1 lige, ali nakon što su odigrali svoju utakmicu 12. kola Splićani su se vratili na vrh. Zabok se na Gripama držao tek početnih pet minuta.

Već u prvoj četvrtini "žuti" su stvorili prednost od 10 razlike (24:14), a taj su suficit još i udvostručili do kraja druge četvrtine (45:25). Do 26. minute je progresivno rasla prednost po desetak poena (72:41), nakon čega su se domaći igrači zadovoljili i dozvolili Zabočanima da "uljepšaju" poraz do kraja.

Ivan Mimica s 31 poenom i Toni Katić s 25 ubačaja, 6 asistencija i 4 skoka bili su nezadrživi za zabočku momčad, kod koje je nekadašnji igrač Splita Jure Lozančić bio najefikasniji s 13 poena.