FA kup, osmina finala, 21.02.2011, 21:00 h
West Ham 5:1 Burnley
Burnley

West Ham odradio pucački trening

Marin Vuković • ponedjeljak, 21.02.2011.

West Hamu u Premier ligi možda ne ide osobito dobro, no u FA kupu večeras su izborili četvrtfinale uvjerljivom pobjedom nad Burnleyjem od čak 5:1.

Čekićari su na svom Upton Parku odradili pucački trening protiv Burnleyja i rezultatom 5:1 izborili plasman u četvrtfinale FA kupa, gdje ih čeka Stoke City.

Iako je potpis na trogodišnji ugovor s West Hamom stavio još u lipnju prošle godine, Thomas Hitzlsperger je tek večeras upisao svoj debi i ukrasio ga vodećim pogotkom domaćina u 23. minuti.

Minimalno vodstvo West Ham je odnio na odmor, a u drugom dijelu posve je razbio goste iz Burnleyja. Već u trećoj minuti nastavka iz sumnjive pozicije i uz pomoć ruke Carlton Cole je povisio na 2:0, a nepune dvije minute kasnije lobao vratara Burnleyja za nedostižnih 3:0.

Četvrti pogodak West Hama djelo je Winstona Reida u 59. minuti, a pri vodstvu domaćina od 4:0 utješni pogodak Burnleyja u 71. minuti postigao je Jay Rodriguez. Utakmica je zaključena pogotkom Freddieja Searsa u trećoj minuti sudačke nadoknade.