Vodeni sportovi

Poraz Juga u Beogradu

Tea Lokas • srijeda, 09.03.2011.

Drugo kolo četvrtfinala vaterpolske Dalekovod Eurolige nije imalo dobar ishod po dubrovački Jug. Iako se naš predstavnik držao dobro kroz veći dio susreta u grotlu na Banjici, Partizan je izvukao tijesnu pobjedu od 11:10...

Partizan - Jug CO 11:10 (5:5, 2:1, 3:2, 1:2)

Beograd, Bazen na Banjici
Euroliga, druga utakmica četvrtfinala
Skupina A

Partizan: Soro 4 obrane, Chatzitheodorou, Rađen 1, Korolija 1, Aleksić, Pijetlović 3, Prlainović 2, Radović 3, Avramović, Mitrović, Vujasinović 1, Ćuk, Mandić. Trener: Igor Milanović.

Jug CO: Nižić 7 obrana, Vranješ, Sutić 1, S. Sukno 3, Joković 2, Seman, Marković, Bušlje 1, I. Sukno, Dobud 2, Drobac, Obradović 1, Macan. Trener: Elvis Fatović.

Igrač više: Partizan 5/11, Jug 5/12
Suci: Erhan Tulga (TUR), Georgios Stavridis (GRE)

Prva četvrtina bila je nadasve plodna za obje momčadi; nakon otvaranja Dobuda za 1:0, na 1:1 poravnao je vrlo brzo Pijetlović. Svoj drugi pogodak ubacio je Dobud već za rezultat 2:2, a ponovno se izmijenio s Pijetlovićem koji zabija za 3:2. Prvo bježanje Partizana na +2 dogodilo se već u prvom dijelu, pogotkom Prlainovića za 4:2. Četvrtina je okončana rezultatom 5:5, a za Jug su precizni bili još Sandro Sukno (za 4:3 i 5:4) te Sutić za konačnih 5:5.

Uslijedila je sušna četvrtina za obje ekipe s postignuta tek tri gola. Prvo je svoju statistiku načeo Joković ubacivši za vodstvo Juga 6:5. Vrlo brzo Beograđani se vraćaju i pogocima Radovića i Prlainovića ponovno dolaze u povoljniji položaj (7:6).

Povratkom s odmora zabilježen je drugi pogodak Mara Jokovića, kao i treće vodstvo Dubrovčana u susretu nakon pogotka Obradovića, koji se po prvi put upisao u strijelce. Ipak, događa se sličan scenarij kao u drugoj četvrtini kada su nakon vodstva Juga igrači Partizana zaredali dva pogotka. Pri rezultatu 9:8 u korist domaćina poništen je pogodak Sandra Sukna kod kojeg je sudac Stavridis (nakon sugestije pomoćnog suca) ustvrdio da lopta nije prešla liniju.

Partizanovi vaterpolisti par sekundi nakon tog događaja postižu svoj deseti pogodak i odvajaju se ponovno na dva razlike (10:8).

Posljednjih osam minuta susreta igrao se žešći vaterpolo pa su ponovno ubačena samo tri pogotka. Bušlje je probušio Soru za 10:9, a Radović svojim trećim pogotkom Jug udaljio od pobjede. Utakmicu je, također svojim trećim pogotkom, zaključio Sandro Sukno.

Partizan ostaje na prvom mjestu u skupini A, no sada s pobjedom više od drugoplasiranog Juga. Sljedeće kolo donosi Jadran iz Herceg Novog, a 27. travnja Dubrovčani će se imati priliku ponovno obračunati s Partizanom, ovog puta pred svojim navijačima u Gružu.