1. Hrvatska nogometna liga, 23. kolo, 02.04.2011, 18:00 h, Gradski stadion, gledatelja: 1500
Suci: Marko Matoc (Zaprešić), Damir Volf (Rijeka), Diego Žudetić (Pula)

Ante Pažanin • subota, 02.04.2011.

Nogometaši Slaven Belupa uvjerljivo su, s četiri pogotka, savladali goste iz Karlovca. Tako je dobar rad od dolaska Roya Ferenčine na klupu Koprivničana urodio plodom i Slaven je zasluženo ubilježio vrlo važna tri boda...

Mihael Sopčić
57'
14
Viktor Špišić
57'
21
Adis Stambolija
72'

Na Gradskom stadionu u Koprivnici skupilo se oko 1500 gledatelja, a uvjeti za nogomet bili su gotovo idealni, sunčan proljetni dan dočekao je nogometaše obje momčadi.

Trener Slaven Belupa Roy Ferenčina nije mogao poželjeti bolji domaći debi na klupi svoje momčadi. Slaven Belupo je odigrao jako dobru i angažiranu utakmicu u kojoj su s visokih 4:0 savladali indisponirani Karlovac. Gotovo cijelu utakmicu domaća momčad je bila bolja i agresivnija i potpuno zasluženo je odnijela tri boda, dok se nogometaši Karlovca očito još nisu psihološki oporavili od turbulentnih dana u svom klubu.

U prvih 15 minuta vidjeli smo po dva udarca s obje strane. Prvi su zaprijetili domaćini i to u 13. minuti kada je Tomislav Bušić iz dobre pozicije u kaznenom prostoru pucao, ali lopta je prošla tik uz stativu. Dvije minute potom na drugoj strani je udarac oprobao Karlo Primorac, no domaći čuvar mreže Silvio Rodić bio je spreman. U 23. minuti iz slobodnog udarca probao je Josip Milardović, no vratar Karlovca Igor Lovrić dobro je obranio. Slaven Belupo bio je dominantnija momčad i više je boravio na protivničkoj polovici, no nije imao umijeća ozbiljnije ugroziti gostujuća vrata, dok su se Karlovčani u potpunosti posvetili obrambenim zadacima. Do kraja poluvremena vidjeli smo još nekoliko poluprilika i pokušaja, no nijednu pravu šansu.

Drugo poluvrijeme počeo je sjajno za Farmaceute. Nakon četiri minute igre Davor Bagarić je iz slobodnog udarca s 20-ak metara lijepo pogodio gornji lijevi kut Lovrićevog gola i tako doveo svoju momčad u zasluženo vodstvo. U 54. minuti Leon Benko je ušao s lijeve strane u šesnaesterac i pucao, no Lovrić je ponovno dobro parirao i obranio udarac. Gostujući vratar bio je spreman i u 62. minuti kada je uhvatio dobru povratnu loptu Bušića za Aljošu Vojnovića.

U 73. minuti Slaven je došao i do drugog pogotka. Iz kornera je Bagarić ubacio na pet, šest metara od karlovačkog gola gdje je visoko skočio Milardović i glavom zakucao loptu u mrežu za povećanje vodstva koprivničke momčadi. Bila je to nagrada za puno bolju igru Slavena koji je i dalje pritiskao i tražio pogodak, dok od gostiju iz Karlovca nismo vidjeli puno, osim zalaganja u obrani svojih vrata. Može se reći da je tim pogotkom utakmica bila riješena, s obzirom na ambicioznost Karlovca u napadu.

U zadnjih 10 minuta domaći su nogometaši još povećali vodstvo. Prvo je u 83. minuti mrežu zatresao Benko. Pet minuta nakon toga Goran Mujanović je u kontri pobjegao protivničkoj obrani i zabio i četvrti pogodak i potvrdio visoku pobjedu za Slaven Belupo. Bilo je to sve u 90 minuta u kojima je Slaven potpuno nadigrao goste iz Karlovca. S ova tri boda Farmaceuti su skočili na deveto mjesto i odmakli se od zone ispadanja. Možda je ova visoka pobjeda najava boljih dana u Koprivnici.