Primera División, 30. kolo, 03.04.2011, 19:00 h
Sevilla 3:1 Zaragoza
Zaragoza

Sevilla svladala Zaragozu

Maj Gašparac • nedjelja, 03.04.2011.

Utakmicu 30. kola španjolskog nogometnog prvenstva odigrali su Sevilla i Zaragoza, a uspješniji su bili nogometaši Seville koji su slavili rezultatom 3:1. Sevilla je povela u 43. minuti zgoditkom Diega Perottija, izjednačili su u 47. minuti gosti golom Jirijia Jarošika, a pobjedu su domaćini izborili dvama udarcima s bijele točke. Prvi jedanaesterac realizirao je Frederic Kanoute u 56. minuti, a drugi Alvaro Negredo u trećoj minuti sudačke nadoknade.

Domaćini su u utakmicu krenuli vrlo motivirano s namjerom da što prije postignu pogodak te su prvi put opasno zaprijetili već u drugoj minuti susreta. Napad je započeo Ivan Rakitić koji je lijepo uposlio Diega Perottija na lijevom boku, no njegov centaršut Jesus Navas nije iskoristio na pravi način.

Na sljedeću veliku priliku domaćina čekalo se do 18. minute susreta kada je Alvaro Negredo pokušao volejem, ali njegov atraktivan pokušaj nije bio uspješan.

Samo minutu kasnije opasno je zaprijetio Rakitić udarcem s više od 20 metara, no njegov pokušaj zaustavio je Leo Franco. Pokušao je Rakitić još nekoliko puta do kraja poluvremena udarcima iz daljine, no nije bio uspješan. Hrvatski reprezentativac bio je izvođač većine slobodnih udaraca i udaraca iz kuta u momčadi Seville.

Gosti su u prvom poluvremenu prijetili uglavnom udarcima iz daljine, a najbolju prigodu za postizanje pogotka imali su u 26 minuti kada je udarac uputio Ikechuwuku Uche, ali nije bio precizan.

Pritisak domaćina urodio je plodom i uspjeli su povesti prije kraja poluvremena. U 43. minuti Navas je prošao po desnom boku i poslao oštar centaršut u kazneni prostor koji je dočekao Perotti i sigurno poentirao.

Gosti su u drugo poluvrijeme ušli vrlo dobro i stigli do izjednačenja nakon manje od dvije minute igre u drugom dijelu. Nakon slobodnog udarca najviši u kaznenom prostoru bio je Jiri Jarošik koji je glavom pogodio u bliži kut Javiera Navasa.

Zaragozino vodstvo nije dugo trajalo. Nakon što su primili pogodak, domaćini su preuzeli inicijativu na terenu i u 56. minuti ponovno poveli. Martin Caceres srušen je prilikom prodora u kaznenom prostoru, a najstrožu kaznu realizirao je Frederic Kanoute. Leo Franco pogodio je u koju će stranu pucati Sevillin napadač, no ipak nije uspio zaustaviti njegov snažan udarac.

Igrači gostujuće momčadi nisu se predavali te su zaprijetili u nekoliko navrata preko Jarošika i Nicolasa Bartola, no nisu uspjeli svladati Varasa.

Sevilla je do kraja susreta imala još nekoliko prilika za postizanje pogotka, a priču na Sanchez- Pizujanu zaključio je Negredo koji je bio precizan iz jedanaesterca u trećoj minuti sudačke nadoknade vremena.

Vrlo dobar u momčadi Seville bio je Rakitić koji je kvalitetno odigrao svoju rolu u veznom redu, nekoliko puta je zaprijetio udarcima iz daljine, a zamijenjen je u 89. minuti susreta. Umjesto njega u igru je ušao je Romaric.