Primera División, 30. kolo, 03.04.2011, 21:00 h
Osasuna 2:3 Atlético Madrid
Atlético Madrid

Atletico slavio u Pamploni

Maj Gašparac • nedjelja, 03.04.2011.

Nogometaši Atletica slavili su na gostovanju kod Osasune rezultatom 3:2. Poveli su domaćini pogotkom Enriquea Sole u prvom dijelu, a gosti su do preokreta došli preko Diega Coste koji je postigao tri uzastopna pogotka. Poraz domaćina je ublažio Nekounam zgoditkom iz jedanaesterca pred kraj utakmice.

Nogometaši Atletica iz Madrida opravdali su ulogu favorita i slavili na teškom gostovanju u Pamploni. Iako nisu dobro ušli u utakmicu, gosti su uspjeli preokrenuti rezultat i zasluženo slavili, a vrijedi izdvojiti vrlo dobar nastup Diega Coste koji je postigao sva tri pogotka za gostujuću ekipu.

Osasuna je bolje otvorila utakmicu i imala je vrlo izglednu priliku da dođe u vodstvo nakon 15 minuta igre kada je Fernando Soriano iz velike blizine pucao čak dva puta, no oba puta je izvanredno reagirao gostujući vratar De Gea.

Domaćini su bili bolja momčad i nastavljali su s prijetnjama prema golu gostiju, a trud im se isplatio u 31. minuti kada je konačno popustila Atleticova obrana. Ubacio je tada s lijevog boka Alvaro Cejudo, a njegovu je asistenciju u pogodak pretvorio Enrique Sola.

Vodstvo domaće momčadi nije dugo trajalo. Nakon izvrsne duge lopte koju je uputio Juanfran, Diego Costa je pobjegao obrani domaćina i smireno svladao vratara Osasune Ricarda. Izjednačenim rezultatom završeno je prvo poluvrijeme, a u drugom dijelu uslijedio je preokret gostujuće momčadi.

U 59. minuti susreta vrhunskom se obranom Reyesovog udarca istaknuo vratar domaće momčadi, no bio je nemoćan dvije minute kasnije kada ga je ponovno svladao Diego Costa i postigao svoj drugi pogodak u večerašnjem susretu.

Do hat-tricka je Diego Costa došao samo dvije minute kasnije kada su Atleticovi igrači iskoristili su neopreznost Osasunine obrane. Costa je tada prihvatio dodavanje Marija Suareza i po treći put svladao Ricarda.

Atletico je mogao još dodatno povećati svoju prednost u 70. minuti susreta. Priliku je imao Reyes iz jedanaesterca, no Ricardo je obranio udarac s bijele točke.

Domaći nogometaši uspjeli su smanjiti zaostatak u 80. minuti kada je Javad Nekounam realizirao jedanaesterac kojeg je skrivio Tiago. Mogli su domaći nogometaši i osvojiti bod, no udarac Camunasa u zadnjim trenucima susreta zaustavio je De Gea te je utakmica završena rezultatom 3:2 u korist gostiju.