Primera División, 30. kolo, 04.04.2011, 21:00 h
Almería 1:3 Athletic Bilbao
Athletic Bilbao

Athleticov preokret za peto mjesto

Ante Zovko, Josip Tolić • utorak, 05.04.2011.

Athletic Bilbao preokretom je zaokružio 30. kolo Primere. U Almeriji je dohvatio peto mjesto.

U borbi za Europsku ligu Athletic Bilbao je dodatno prikovao Almeriju za dno Primere. Iako su domaćini poveli, Baski su preokrenuli na 3:1 i preskočili Sevillu te sada predvode momčadi koje se bore za utješno europsko natjecanje.

Almeria se ni pobjedom ne bi pomaknula s 20. pozicije, ali je Pablo Piatti u šestoj minuti prizemnim udarcem navijačima dao nadu da se bar domaćin može približiti momčadima koje će se u preostalih osam kola boriti za ostanak. Bio je precizan na asistenciju Alberta Crusata, a krivac za gol bio je napadač Bilbaa Pablo Orbaiz.

Nakon postignutog gola domaćini nisu nastavili istim tempom i napadačkom igrom, iako ni Bilbao nije bio nešto poduzetniji u napadu. Međutim, u 29. minuti on je postigao pogodak. Iker Muniain sjajno je reagirao na jednu odbijenu loptu u kaznenom prostoru gostiju i zakucao loptu za 1:1, rezultat koji je ostao do predaha.

Početkom nastavka Baski rješavaju pitanje pobjednika. U 52. minuti za vodstvo gostiju zabija Gaizka Toquero. Devet minuta kasnije spektakularan pogodak zabija napadač crveno-bijelih Pablo Orbaiz s gotovo pola igrališta za konačnih 3:1, iskupivši se tako za grešku kod primljenog pogotka.

Momci iz Bilbaa tako se i dalje nalaze na odličnom petom mjestu, koje vodi u doigravanje za Europsku ligu iduće sezone, a Almería ostaje posljednja s četiri boda manjka od "zone ispadanja".

• Cap_JackSparrow05.04.2011. u 08:10
    Inace, svaka čast Baski!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Cap_JackSparrow
  • Cap_JackSparrow05.04.2011. u 08:09
  • Obrisan korisnik05.04.2011. u 08:09
    Bravo carevi! Stisnite do kraja da Vam ne otkinu odlično pet mjesto, a ako bude ikakve šanse, možda dostignete i 4!!
  • Cantera05.04.2011. u 02:37
    Dobro su se vratili nakon što je Almeria povela. Orbaizov gol je čudesan, odličan udarac, svaka čast. Sad da je samo zadržati mjesto za EL.