Nikola Vlahović • nedjelja, 03.04.2011.

Odigrane su i zadnje dvije utakmice subotnjeg dijela 30. kola Primere. Barcelona je dugo lomila neugodni Villarreal te je na kraju došla do minimalne pobjede i tako osvojila tri važna boda. U drugoj utakmici odigranoj večeras Valencia je pobijedila Getafe, a junak večeri bio je Roberto Soldado koji je zabio četiri gola...

"Izgubimo li utakmicu protiv Sporting Gijona onda smo definitivno izgubili i bitku za naslov prvaka", ovu je rečenicu rekao trener Real Madrida, Jose Mourinho, prije današnje utakmice. Portugalac je očito imao neki loš predosjećaj jer je na kraju njegova momčad poražena, dok je Barcelona na vrućem El Madrigalu osvojila nova tri boda i tako otišla na velikih osam bodova prednosti.

Pribojavali su se igrači Barcelone teškog gostovanja kod Villarreala, međutim, na kraju je Žuta podmornica ipak "potopljena" iako je dugo držala početni rezultat, 0:0. U prvih 45 minuta utakmice gledatelji na El Madrigalu nisu vidjeli pogodak premda su i jedni i drugi imali nekoliko prilika.

Vezane vijesti

Početkom drugog poluvremena Barcelona ima odmah dvije prilike, najprije je pokušao Andres Iniesta, a zatim i David Villa, međutim, nije došlo do promjene rezultata. Ipak, obrana domaćih kapitulirala je u 67. minuti kada je vratara Villarreala svladao Gerard Pique.

Naime, udarac iz kuta izveo je Dani Alves, glavom je loptu zakačio Sergio Busquets, a na petercu ju je dočekao Pique te je snažno zakucao u gol za veliko slavlje gostujućih igrača. Do kraja utakmice i Villarreal i Barca su imali još nekoliko prilika, međutim, na semaforu je nakon 90 minuta svijetlilo 1:0 u korist gostiju.

Zahvaljujući ovoj pobjedi i neočekivanom porazu Real Madrida, Barcelona je učvrstila prvo mjesto na tablici te sada ima osam bodova prednosti ispred ljutog rivala.

Valencia i Getafe odigrali su utakmicu u kojoj je postignuto šest golova, a na kraju su Šišmiši pobijedili rezultatom 4:2. Na stadionu Coliseum Alfonso Pérez odličnu utakmicu odigrao je napadač Valencije Roberto Soldado koji je postigao sva četiri gola za svoju momčad. Soldado je Ustarija matirao u 46., 64., 66. i 77. minuti, a golove za Getafe postigli su Manu u 13. minuti i Borja tri minute prije kraja utakmice.

• Obrisan korisnik03.04.2011. u 17:46
    Thiago bi mogao biti dostojan nasljednik Xavija ali ja bi ipak volio da dovedu Fabregasa.
  • Obrisan korisnik03.04.2011. u 17:01
    ma koji krvavi Cesc! daj malom Thiagu da igra i to je to... brijem da je frajer sinoc imao oko 90posto tocnih dodavanja.
  • Obrisan korisnik03.04.2011. u 16:38
    ma da se razumimo - po meni je Valdes (gledajući njegove vrline - super tehnika, odličan 1na1, dobro čitanje igre...) savršen golman za Barcu, i mislin da niti jedan drugi svjetski golman nebi u Barci bolje brania.. i zadnjih par godina je strašno napredova, sigurno je trenutno među 6-7 najboljih... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik03.04.2011. u 16:19
    napokon jedan istomišljenik o usporedbi casillasa i valdesa... meni je Valdes bolji od casillasa 2-3 godine, pogotovo mi je poraslo to mišljenje nakon onog šta je skinuo ronaldu na el clasicu na Camp Nou prošle sezone, kad je ronaldo pucao negdje s 10 metara čisti zicer, Valdes skida ii od tad sam... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik03.04.2011. u 15:02
    o cemu vi pricate?ocigledno je bez usporene snimke da je balun zaustavljen rukon.odbia mu se od prsa na ruku i sad jeli slucajno ili namjerno dosa do noge to je manje bitno,ali gol je neregularan.ne sipatiziran ni real ni barcu al kad je previse onda je previse. uvjerite se sami... [više na forumu]