Valencia osigurala Ligu prvaka

Ante Zovko • subota, 07.05.2011.

Počelo je 35. kolo Primere, a već na početku riješene su dvije važne nepoznanice: Valencia je osigurala svoje mjesto u Ligi prvaka, a Almeria je i službeno novi drugoligaš.

Nogometaši Valencije osigurali su svoje mjesto minimalno u kvalifikacijama Lige prvaka. To im donijela uvjerljiva i lagana pobjeda protiv Real Sociedada 3:0 na Mestalli.

Sve je riješeno u prvih 37 minuta. U 16. minuti Roberto Soldado zabio je prvi od svoja dva pogotka na lijepu asistenciju Joaquina. Vodstvo je udvostručio Jonas snažnim udarcem glavom u 25. minuti na Miguelov nabačaj, a u 37. Soldado sve rješava pospremivši loptu iza Brava na centaršut Jeremyja Mathieua.

Nakon četiri sezone od Primere se prva oprostila Almeria. Momčad koja je upisala samo pet pobjeda u ovoj sezoni izgubila je na gostovanju kod Getafea 2:0 u utakmici u kojoj su domaćini prijeko trebali bodovi.

Dva pogotka pala su na počecima poluvremena. U prvom je zabio Adrian Colunga, a u drugom Pedro Rios. Nervozni trener Almerije Roberto Otabe još je isključen sredinom prvog dijela zbog prosvjeda kod suca.

Važan korak prema Europskoj ligi napravio je Athletic Bilbao pobjedom protiv Levantea 3:2. Baski su sada na petoj poziciji i teoretski mogu i do Lige prvaka, ali će to biti praktički nemoguća misija jer Villarreal ima šest bodova prednosti i utakmicu manje. Gaizka Toquero, Fernando Llorente i David Lopez donijeli su domaćinu 3:0, a kad se činilo da je sve gotovo, Levante je zakomplicirao situaciju kasnim pogocima Christiana Stuanija i Nana.

Racing je iščupao važnu gostujuću pobjedu koja ga je zadržale "iznad vode". Racing je pobijedio kod Herculesa 3:2 i vjerojatno ga time poslao natrag u Segundu nakon jedne sezone natjecanja s najboljima. Gosti iz Santandera sada imaju pet bodova iznad zone ispadanja, a za to su se pobrinuli Giovani s dva pogotka i Henrique.

Deportivu u posljednja tri kola slijedi borba za "goli život", a u tu svrhu pomoći će im bod kod Sportinga u Gijonu. U remiju 2:2 dva je pogotka dao mladi napadač Adrian, a Deportivo je oba gola primio iz jedanesteraca. Ayoze je zabio u 35. minuti, a snove o pobjedi odnio je Barral u 90.

• Cantera07.05.2011. u 22:03
    Gusto na kraju, no važno je da su opet na mjestu za Europu. Penal za drugi gol je odglumljen, ali šta ćeš. I zar je Santander igrao dvije tekme?