Primera División, 35. kolo, 08.05.2011, 21:00 h
Zaragoza 1:3 Osasuna
Osasuna

Osasuna u 20 minuta "okrenula" Zaragozu

Mario Glasnović • nedjelja, 08.05.2011.

U posljednjoj utakmici 35. kola španjolskog prvenstva Osasuna je u Zaragozi ostvarila važnu pobjedu u borbi za ostanak. Real Zaragoza nakon prvih 45 minuta imala je minimalno vodstvo, no u drugome dijelu gosti iz Pamplone s tri pogotka okrenuli su utakmicu i uzeli puni plijen.

U derbiju začelja snage su odmjerile momčadi Zaragoze i Osasune. Oba kluba tražila su bodove iz ovoga susreta, no na kraju su zadovoljniji bili gosti koji su pobjedom od 3:1 osvojili sva tri boda.

Domaćini su u vodstvo došli nakon 15 minuta utakmice. Duga lopta Zaragoze prevarila je gostujuće stopere što je sjajno iskoristio Angel Lafita koji se sjurio prema šesnaestercu i preciznim udarcem prevario gostujućeg vratara Ricarda.

Gosti uzvraćaju u 29. minuti preko veznjaka Alvara Cejuda, no mreža domaćih nije se tresla. Do kraja poprilično siromašnog poluvremena vidjeli smo još pokušaj nigerijskog napadača u domaćim redovima, Ikechukwu Uchea, koji je zaprijetio u 37. minuti.

Za razliku od "mršavog" prvog dijela, drugih 45 ponudilo nam je sjajnu utakmicu. Osasuna je u samo 20 minuta s tri pogotka okrenula utakmicu u svoju korist.

Najprije je iskusni napadač gostiju Javier Camunas izjednačio na 1:1 u 60. minuti utakmice. Deset minuta kasnije novi šok za domaće navijače, slobodan udarac izveo je Francisco Punal, obrana domaćih samog je ostavila 33-godišnjeg braniča Sergija koji dovodi Osasunu u vodstvo.

Zaragoza je nakon toga bacila sve karte u napad, imali su nekoliko dobrih prilika, ali nisu ih realizirali. Konačan udarac u nade domaćih za osvajanje bod(ova) zadao je Enrique Sola u 81. minuti utakmice. 25-godišnji napadač dovršio je sjajnu akciju gostiju i postavio konačan rezultat ove utakmice.

Osasuna je ovom pobjedom pobjegla iz "opasne zone" i prestigla Zaragozu na prvenstvenoj ljestvici. Sigurno je da ćemo do samog kraja prvenstva gledati zanimljivu borbu za ostanak jer je razlika od 13. do 18. mjesta samo tri boda. U sljedećem kolu Zaragoza ide u goste Real Sociedadu, a Osasuna će ugostiti momčad Seville.