Primera División, 35. kolo, 07.05.2011, 20:00 h
Atlético Madrid 0:3 Málaga
Málaga

Malaga očitala lekciju Atleticu

Ante Zovko • subota, 07.05.2011.

Pravu malu lekciju iz nogometne obrambene discipline i igranja na kontre očitala je Malaga na Vicente Calderonu Atletico Madridu deklasiravši ga s 3:0.

Potpuno je nemoćnim Malaga učinila Atletico Madrid na njegovu terenu. Gosti su odigrali praktički savršenu utakmicu ako se uzme u obzir da su stigli u španjolsku prijestolnicu kao autsajderi.

Osim što je osvojila bodove koji će joj mnogo značiti što se ostanka u ligi tiče, Malaga je Atleticu ugrozila plasman u Europsku ligu.

U Primeri se više od pola momčad bori za ostanak, a kako je jedna od njih i Malaga, gosti nisu bili nimalo impresionirani ispunjenim Calderonom. Dapače, krenuli su prilično otvoreno, kao i domaćini, ali utakmica koja se prvih dvadesetak minuta odlikovala visokim ritmom nije nije uspjela iznjedriti pogotke.

Zanimljivo, ali i napeto postalo je u 26. minuti kad sudac kontakt Sergija Agüera s braničem Malage nije ocijenio kao prekršaj, a nakon kraće svađe nastalo je naguravanje. Uletjeli su i igrači s klupe, ali sudac je sve smirio žutim kartonima.

Taj je incident unio malo živosti u utakmicu i ubrzo je pao prvi pogodak. U 29. minuti Rondon je dočekao dugu loptu s desnog krila koju glavom neobranjivo posprema u Atleticovu mrežu.

Što god pokušavao, Atletico nije mogao iskoristiti blagu premoć u posjedu lopte pa su im gosti odlučili kako se to radi. U 35. minuti krenula je brza kontra, a u akciji tri gostujuća napadača centaršutom je pronađen Julio Baptista, koji glavom u suprotni kut zabija svoj osmi pogodak sezone.

S obzirom na veliku i vrijednu prednost, Manuel Pellegrini logično je na poluvremenu naredio povlačenje. Njegovi su ga igrači i poslušali i potpuno se povukli na svoju polovicu izluđujući domaće igrače koji nikako nisu mogli proći kroz gusti blok.

Sjajno postavljena Malaga držala je Atletico na odstojanju i domaćin je morao uvesti još jednog napadača. Diego Forlan bio je taj, a i praktički je jedini uspio kako tako zaprijetiti gostujućem golu. U 69. Malagini braniči ostavili su mu malo prostora i ovaj je opalio iz daljine, ali pored gola.

Tribine su se polako počele prazniti kad je Malaga zadala završni udarac Atleticu. U 84. zabija Enzo Maresca dok su preostali gledatelji bespomoćno promatrali kako ugledni domaćin napušta želja bar za utješnim pogotkom.