1. Hrvatska nogometna liga, 28. kolo, 07.05.2011, 19:00 h, Rijeka, stadion na Kantridi, gledatelja: 2.000
Suci: Igor Pristovnik (Zagreb), Željko Novosel (Vrbovec), Andrija Olujuć (Zagreb)

Marin Pintur • subota, 07.05.2011.

Rijeka i Šibenik su podijelili bodove i u drugom ovosezonskom međusobnom dvoboju. Kao i u Šibeniku, na Kantridi je završilo 1:1...

Ivan Brečević
73'
4
Dario Krišto
78'
2
Daniel Georgievski
90'
Vjekoslav Lokica

Nogometaši Rijeke nisu uspjeli doći do pobjede protiv ozljedama i suspenzijama okrnjenih Šibenčana. Štoviše, gosti su u džepu imali velika tri boda, ali slavlje im je uskratio Antonini Čulina pogotkom u samoj završnici utakmice. Nogometaši Vjekoslava Lokice su življe i požrtvovnije krenuli u susret, vidljiv je bio njegov veći motiv zbog borbe za opstanak u kojoj se nalaze.

Nije bilo mnogo prilika u otvaranju dvoboja, a u najboljoj se situaciji u 29. minuti našao Dražen Jelić, međutim napadač gostiju je bio za koji centimetar prekratak. Deset minuta kasnije Šibenik je poveo. Strijelac je bio vezni igrač Stipe Bačelić-Grgić koji se tako barem malo iskupio za promašeni jedanaesterac u prošlom kolu.

Tijekom drugog poluvremena Riječani su pokušavali doći do izjednačenja i nastavka niza neporaženosti, dok su se gosti uspješno branili. Damir Kreilach je u 68. minuti dobro pucao, ali vratar gostiju je bio uspješniji.

Izjednačenje je ipak stiglo u prvoj minuti sudačke nadoknade kada je s lijeve strane ubacio mladi Antonini Čulina. Izgledalo je kao da je loptu na vrhu peterca možda i dirao Fausto Budicin, te prevario šibenskog vratara Slavicu za barem malo veselja Armadi koja je danas obilježila svoj 24. rođendan, no čini se da ipak nije - pogodak je upisan Čulini.

Rijeka je tako nastavila svoj niz nepobjedivosti koji je sada produžen na devet utakmice, dok je Šibenik bi blizu velike pobjede, no sigurno bi prihvatili i remi da im je netko ponudio prije početka.