1. Hrvatska nogometna liga, 28. kolo, 06.05.2011, 18:00 h, Stadion u Maksimiru, gledatelja: 600
Suci: Alen Gerek (Zabok), Siniša Premužaj (Varaždin), Dražen Fejer (Bjelovar)
Dinamo
Dinamo
Fatos Beqiraj 62'
1:0(0:0) Inter-Zaprešić
Inter-Zaprešić

Beqiraj za još jedno minimalno slavlje

S Maksimira:Borna Rupnik • petak, 06.05.2011.

U prvoj utakmici 28. kola hrvatskog prvenstva Dinamo je upisao još jednu pobjedu. Na Maksimiru je pao Inter iz Zaprešića, a čovjek odluke bio je crnogorski napadač Fatos Beqiraj...

Arber Abilaliaj
73'
22
Mirko Kramarić
73'
19
Ivan Blažević
86'
Ilija Lončarević

Rasterećeni briga oko još jedne obrane naslova, nogometaši Dinama minimalno su pobijedili Inter u utakmici koja nije obilovala uzbuđenjima.

Uvodni je dio susreta uglavnom protekao u dalekometnim pokušajima iz prekida gostiju iz Zaprešića, ali Saša Balić, Mislav Oršić i Stjepan Babić nisu dobro pripremili svoje nišanske sprave.

Dinamo je nešto pokušavao preko desne strane, ubačajima Šime Vrsaljka ili iz kornera, ali Ante Rukavina je jednom ostao prekratak, Josip Brezovec je pucao nogom pokraj gola, a malo je nedostajalo Tonelu da glavom svlada Krševana Santinija.

Tonelov tunel

Sredinom prvog poluvremena pljesak malobrojnih gledatelja zaradio je portugalski branič Dinama Tonel, koji je Trajkovskom hladnokrvno gurnuo loptu kroz noge. Za svoje je baratanje loptom pored aut-linije nedugo potom pljeskom nagrađen i Dinamov trener Halilhodžić.

Najbolju šansu za Dinamo u prvoj dijelu probojem kroz žutu obranu stvorio je u 34. minuti Fatos Beqiraj, koji je poslužio Brezoveca, ali siječanjska prinova iz Varaždina s desetak metara, bez čuvara, puca preko gola.

Svakako vrijedi zabilježiti i jedan lijep volej Pedra Moralesa nedugo prije odmora, no time je i okončano 45 minuta u kojima se Santini i Ivan Kelava s druge strane nisu baš naradili.

Domaći su igrači nešto odlučnije ušli u nastavak susreta, što im se nakon dva solidna udarca Pedra Moralesa i nekoliko pokušaja Intera kroz brze protunapade i isplatilo. Igrala se 62. minuta kada je na spuštenu loptu na rubu kaznenog prostora natrčao Fatos Beqiraj i snažno, rezolutno poslao loptu u donji Santinijev kut.

Taj pogodak nije mnogo promijenio u Interovoj igri, a vrlo brzo zaprijetio je Hrvoje Jančetić dobrim udarcem koji je odsjeo pokraj Kelave, ali i malo pokraj gola. Dinamo je tek sporadičnim pokušajima - među kojima je istaknuo udarac pričuve Ivana Tomečaka iz odlične pozicije, ali samo u blok - pokušavao doći i do drugog gola.

Desetak minuta prije kraja zaprijetio je još jedan igrač s klupe, Interov napadač Arber Abilaliaj, kojemu je Kelava udarac skrenuo u korner, a pokazalo se da je to bila i posljednja ozbiljnija prilika u susretu kojim se Inter praktično oprostio od svojih europskih nadanja.

Dinamo će tako s nova tri prvenstvena boda na kontu, bez prevelikog gubitka živaca i snage, dočekati prvu utakmica polufinala Kupa protiv Varaždina.

• The Phantom07.05.2011. u 01:00
    Jesu li u ovih 600 uračunati i svi igrači,zamjene, pomoćni treneri,treneri vratara,fizioterapeuti, medicinsko osoblje, dica koja dodavaju balun te stanovnici obližnjih zgrada?