1. Hrvatska nogometna liga, 28. kolo, 07.05.2011, 19:00 h, Gradski stadion, gledatelja: 1.500
Suci: Bruno Marić (Daruvar), Željko Grgec (Bistra), Saša Fegeš (Nedelišće)

Sportnet • subota, 07.05.2011.

Nogometaši Lokomotive iz Koprivnice se vraćaju s bodom. Iako su dva puta uspješno stizali vodstvo domaćina i dalje se nalaze u zoni ispadanja i očekuju ih dva tjedna teške borbe za očuvanje prvoligaškog statusa...

Momčad Roya Ferenčine u susret s Lokomotivom ušla je na najbolji mogući način. U šestoj minuti, nakon prekida izvedenog s lijeve strane, loše je reagirala gostujuća obrana - slabo izbacivanje lopte iz kaznenog prostora iskoristio je Drago Papa i s 18 metara matirao Mitrovića. Lokomotiva je, unatoč rezultatskom minusu, u prvih pola sata imala više od igre, ali bez izrazitih prilika.

Ipak, sedam minuta prije odlaska na odmor Dodo utakmicu vraća na početnu izjednačenost. Akciju je započeo Sopić, s lijeve je strane pred gol ubacio Musa, a za 1:1 uklizao je Dodo, iskoristivši slabu reakciju Pape i Mujanovića.

Gostujući dvojac četiri minute kasnije mogao je kreirati i ekspresni preokret, ali novi pogodak 23-godišnjeg Brazilca poništen je zbog nedozvoljene situacije. I u toj je, 42. minuti, Slavenova obrana loše reagirala i za nju je odlazak na odmor stigao u pravom trenutku.

Na samom početku drugog dijela gosti upisuju priliku preko Muse, ali kao i početkom prvog dijela do vodstva ponovno dolaze Farmaceuti. Vojnović s desne strane ubacuje u kazneni prostor, odlično se u njemu snalazi najbolji strijelac kluba Leon Benko i domaće tribine slave novu prednost.

Konačni rezultat postavljen je u 68. minuti. Nakon duela Rogulja i Dode sudac Marić pokazao je na bijelu točku, a s nje, za svoj 11. pogodak sezone, ne griješi Nino Bule. Petnaest minuta prije kraja Benko se našao u lijepoj prilici, no ovoga je puta vratar Mitrović skinuo njegov udarac. Posljednja prilika pripala je Lokosima, ali Rodić uspijeva obraniti svoja vrata.