1. Hrvatska nogometna liga, 30. kolo, 21.05.2011, 19:00 h, Gradski stadion, gledatelja: 2000
Suci: Goran Gabrilo (Split), Robertino Dujela (Zadar), Marin Ivanković (Split)

Slaven Belupo pobjednički za kraj

Mario Plavčić, Mišo Gulić • subota, 21.05.2011.

U okviru zadnjeg kola Prve HNL, Slaven Belupo je dočekao Osječane i slavio rezultatom 2:1. Unatoč činjenici što ni jednima ni drugima ova utakmica nije bila od velike važnosti pa su mogli igrati rasterećeno, nismo vidjeli odveć kvalitetnu predstavu.

Momčad Slavena uspjela je svladati goste iz Osijeka i sezonu, u kojoj nisu opravdali sva očekivanja, zaključiti u pobjedničkom tonu. Domaći su sa ova tri boda preskočili Osječane i na kraju zauzeli sedmu poziciju, dok je gostima ostala "Slavenova" osma.

Domaćini su odlučnije krenuli u utakmicu i već u 1. minuti zaprijetili preko Mujanovića koji nije bio priseban. Svega nekoliko minuta domaćini su propustili novu, još izgledniju prigodu kada je tukao Benko, a vratar gostiju Kardum spriječio vodstvo Slavena.

Farmaceutima se bolja i organiziranija igra isplatila u 9. minuti - Maras je uputio centaršut s desna, lopta je preletjela Karduma, a nakon njega i oba osječka stopera Vrgoča i Gavrića, Vojnović je to iskoristio i dodao do neometanog Benka kojem nije bilo teško pogoditi na 1:0.

Osječani su i dalje djelovali poprilično uspavano pa je novi pogodak Slavena visio u zraku. Najveću prigodu za povećanje vodstva domaćina propustio je Havojić koji je promašio "nemoguće" - igrala se 14. minuta kada je Mujanović ubacio na peterac, vratar Kardum ostao na prvoj vratnici, a Havojić sa svega pet metara uspio prepucati preko praznog okvira gola.

Ova situacija očito je prodrmala Osječane koji su napokon počeli nešto igrati. Gosti su uspjeli i zaprijetiti u dva navrata, oba puta preko Ivana Miličevića, najprije u 26. minuti kada je tukao preko grede, a zatim i pet minuta kasnije, no lopta je završila u naručju vratara Rodića. Osječani su već u prvom dijelu izvršili prvu izmjenu - igru je zbog ozljede napustio Ibriks, a zamijenio ga je Pelaić.

U drugi dio domaći ulaze nešto angažiranije, ali sve do 55. minute i prilike Tomislava Havojića, kada je propustio povećati vodstvo, nije bilo većih uzbuđenja. No, nakon deset minuta igre isti igrač ne griješi i iz blizine pogađa za 2:0, a nemoćan je u toj situaciji bio gostujući vratar Kardum.

Kada su domaći imali potpunu kontrolu nad igrom, gosti dolaze do pogotka. Igrala se 74. minuta kada je Anton Maglica kaznio tromu domaću obranu i smanjio rezultat na 2:1, time ponovno vrativši utakmicu u neizvjesne vode.

Pogodak je Osječanima dao krila, a igra se tada seli na polovicu koja pripada domaćim nogometašima. Iako su gosti u tim trenutcima imali više od igre, do kraja susreta nisu uspjeli ozbiljnije zaprijetiti i kući ponijeti barem bod za oproštaj od sezone.