1. Hrvatska nogometna liga, 30. kolo, 21.05.2011, 19:00 h, Stadion u Sigetu, gledatelja: 500
Suci: Ante Vučemilović (Osijek), Ivica Modrić (Zagreb), Andrija Olujić (Zagreb)

Damir Žbulj • subota, 21.05.2011.

Hrvatska nogometna liga stigla je i do posljednjeg kola, a u gradskom derbiju začelja snage su u Sigetu odmjerili Hrvatski dragovoljac i Zagreb. Nakon ranog vodstva domaćih, Zagrebaši do poluvremena okreću rezultat u svoju korist. Početkom nastavka Dragovoljci stižu do izjednačenja, no, golom Franca Chiavarinija, sedam minuta prije kraja, Zagreb stiže do pobjede i sigurnog očuvanja prvoligaškog statusa.

Marcelo Brozović
11'
9
Danijel Zlatar
46'
3
Ivan Borzić
90'
Neven Marković
60'
9
Franco Chiavarini
60'

Luka Pavlović

Porazom u prošlom kolu na gostovanju kod Splita, nogometaši Hrvatskog dragovoljca i matematički su zapečatili svoju sudbinu na dnu prvenstvene ljestvice. Iako su proljetni dio sezone odradili i više nego solidno, skupivši 16 bodova, uz četiri pobjede, četiri neodlučena rezultata i tri poraza, nije to bilo dovoljno za pomak s posljednjeg mjesta. U prvom dijelu sezone, u 18 pokušaja, ostvarili su samo jednu pobjedu i to upravo protiv Zagreba, a u posljednjem ovosezonskom prvoligaškom nastupu Dragovoljci su se željeli u slavljeničkom raspoloženju oprostiti od svojih navijača.

Zagreb se serijom loših rezultata doveo u situaciju da se prije posljednjih 90 minuta nalazi na 14. mjestu prvenstvene ljestvice, ispod crte koja označava putnike u niži rang natjecanja. Neophodna im je bila pobjeda, koju su cijeli tjedan i najavljivali i za koju su se danima spremali u njihovom sportskom centru Zagrebellu.

Pred solidno popunjenim tribinama u Sigetu, Zagrebaši su krenuli aktivnije prema vratima suparnika te u prvim minutama u dva navrata zaprijetili po gol Dragovoljaca, a posebno je opasan bio pokušaj Abdurahimija u trećoj minuti. Crni su odgovorili u šestoj minuti i već iz prve prijetnje pred vratima zagreba stižu do pogotka. Nakon jednog slobodnog udarca iskosa s lijeve strane, lopta je u čudnom luku pala u 16-erac, obrana je loše reagirala, vratar Bašić nije se snašao, a pogodak se na kraju piše Kešinoviću, koji je uz minimalni dodir loptu skrenuo u mrežu.

Nogometaše Zagreba nije poljuljao primljeni pogodak. Već u devetoj minuti Medić pogađa vratnicu, a u 19. minuti stižu do izjednačenja. Nakon kornera, najviši u skoku bio je Carlos Santos, koji loptu šalje pored vratara Dragovoljaca Čovića. Veliki hendikep za ekipu iz Sigeta je izostanak prvog vratara Vidakovića zbog žutih kartona, koji je odlično čuvao mrežu Crnih u proljetnom nastavku prvenstva.

Samo četiri minute kasnije Zagreb u potpunosti dolazi do preokreta i rezultatske prednosti. Akciju je započeo Abdurahimi, ali glavni dio posla odradio je najbolji strijelac lige Ivan Krstanović, koji svojim 19. prvenstvenim pogotkom na najbolji mogući način zaključuje HNL sezonu.

Gosti su se primirili nakon postignutog drugog pogotka te su svoju priliku čekali iz protunapada, a tri minute prije odlaska na odmor opasno je pucao Šovšić, no, nije bilo promjene rezultata. U samoj završnici Žugaj je atraktivno, petom, s pet metara, pokušao svladati Bašića, ali vratar Zagreba izašao je kao pobjednik iz tog dvoboja.

Nastavak utakmice vrlo brzo je donio novi pogodak. Nakon samo pet minuta igre Hrvatski dragovoljac stiže do izjednačenja, a u strijelce se upisao Švarić, koji je glavom u mrežu skrenuo ubačenu loptu u kazneni prostor gostiju iz Kranjčevićeve ulice.

Dragovoljci su angažirano zaigrali u drugom poluvremenu, dok je goste počela loviti nervoza zbog nepovoljnog rezultata. Santos i Abdurahimi nisu bili precizni u 58. i 60. minuti, dok je prvo ime susreta, Abdurahimi, u 71. minuti imao odličnu priliku za novo vodstvo Zagreba, ali Čović, odličnom reakcijom, spašava svoju mrežu.

U završnih 15-ak minuta prilike su za Zagreb propustili, još jednom, Abdurahimi, ali i Pavlović, no, njegov udarac odlazi pored vratnice. Imali su i domaći svoje prilike, ali do novog pogotka ipak stižu nogometaši iz Kranjčevićeve. Igrala se 83. minuta kada je Franco Chiavarini glavom poslao loptu u mrežu, za veliko slavlje Zagrebaša.

Dragovoljci su se časnim porazom, prvim od povratka na svoj travnjak u Sigetu, oprostili od ovosezonske prvoligaške avanture, dok je Zagreb pobjedom, ostvarenom puno teže nego što se to očekivalo, uspio u posljednji trenutak napustiti zonu ispadanja i tako 14. mjesto prepustiti Lokomotivi.

• marge23.05.2011. u 07:40
    prema hnl emisiji i sportskim novostima zadnji gol je dal franco chiavarini jer ipak mateo pavlović nije loptu dotaknul, no neznam kak je na kraju službeno upisano?
    marge
  • ronny198722.05.2011. u 01:36
    u tom slučaju moje isprike ;)
    ronny1987
  • Obrisan korisnik22.05.2011. u 00:38
    loptu je okrznuo pavlović pred gol linijom,nepotrebno jer bi ušla,ali gol se pripisuje pavloviću
  • ronny198722.05.2011. u 00:35
    chiavarini je zabio zadnji gol na tekmi, tak da je on spasio zagreb,a ne ni jedan od pavlovića... lijepo se vidlo na telki..