Maribor rutinski protiv Luksemburžana

Mario Glasnović • utorak, 12.07.2011.

Odigrane su prve utakmice drugog pretkola kvalifikacija za Ligu prvaka. U susretima koji su odigrani nije bilo iznenađenja. Ističu se rezultati naših susjeda u kojima najzadovoljniji može biti Maribor koji je kod kuće slavio s 2:0 protiv predstavnika iz Luksemburga.

Iako jedini hrvatski predstavnik Dinamo igra u srijedu, u utorak su odigrani prvi susreti drugog pretkola kvalifikacija za Ligu prvaka. U borbu za najprestižnije europsko natjecanje krenule su brojne momčadi. U prvim susretima nije bilo iznenađenja, svi favoriti su opravdali svoj status.

Maribor je na Ljudskom vrtu bio bolji od predstavnika iz Luksemburga, momčadi Dudelangea. Slovenci su pobijedili s 2:0, a svi golovi pali su u prvome poluvremenu. Prvi pogodak postigao je brazilski branič Arghus u 36. minuti utakmice.

Mladi makedonski napadač Agim Ibrahimi udvostručio je vodstvo Maribora pogotkom u posljednjoj minuti prvoga dijela. U nastavku utakmice nije bilo pogodaka, iako se u nekoliko navrata mreža mogla tresti na obje strane. Drugo poluvrijeme obilježila je gruba igra gostiju pa je moldavski sudac Victor Gheciu podijelio čak pet žutih kartona igračima Dudelangea.

Crnogorski predstavnik Mogren u Podgorici je ugostio bugarski Litex. Domaći su se dobro držali većinu utakmice. Poveli su ranim pogotkom Miodraga Zeca nakon 14. minuta igre. S minimalnim vodstvom Mogrena otišlo se na odmor.

U nastavku utakmice Litex je u samo dvije minute umanjio nade Crnogoraca za prolazak dalje, a sebi napravio dobar rezultat pred uzvrat. Golovima Svetoslava Todorova u 77. i 79. minuti Bugari su uspjeli iz Podgorice otići s pobjedom.

Slovački predstavnik Slovan iz Bratislave pobijedio je kod kuće momčad Tobola iz Kazahstana. Mrežu gostiju načeo je bivši napadač Glasgow Rangersa Filip Sebo u 41. minuti. Konačnih 2:0 postavio je togoanski veznjak Karim Guede devet minuta prije kraja susreta. Dodajmo da su domaćini od 67. minute igrali s igračem manje jer je isključen Halenar.

Češki prvak Viktoria Plzen upisala je najuvjerljiviju pobjedu večeri. S visokih 4:0 u gostima su pobijedili armenski Pyunik, momčad s kojom je zagrebački Dinamo igrao prije dvije godine. Česi su već nakon prvih 45 minuta vodili s 3:0.

Dva pogotka postigao je 28-godišnji češki napadač Marek Bakoš, a u strijelce se upisao i kapetan Pavel Horvath. "Točku na i" i konačnih 4:0 postavio je veznjak Daniel Kolar u 72. minuti utakmice.

Predstavnik Litve Ekranas zabilježio je pobjedu na Malti protiv momčadi Vallette. Litavci su slavili s 3:2, a pobjedu u prvom kolu zabilježio je i irski Shamrock Rovers koji je s 1:0 kod kuće pobijedio estonsku Floru.