Panathinaikos bez Lige prvaka

Vedran Babić • utorak, 02.08.2011.

Grčki Panathinaikos imao je dobru situaciju uoči uzvrata s Odenseom, ali je kod kuće razočarao i doživio poraz 4:3 te će daljnju sreću u kontinentalnom natjecanju tražiti u Europskoj ligi. U ostale dvije utakmice trećeg pretkola Lige prvaka odigrane u utorak Kopenhagen je čisto prošao Shamrock, a BATE je izbacio Ekranas...

Odense je u Atenu na noge Panathinaikosu stigao nakon što je u prvoj utakmici tek u 90. minuti izjednačio na 1:1. Taj pogodak u konačnom raspletu ipak nije bio ključan jer je rezultat u uzvratnoj utakmici bio 3:4, što znači da dalje prolaze Danci s ukupnih 5:4.

Panathinaikos je u 12. minuti ostao šokiran nakon što je Johansson zatresao njegovu mrežu za vodstvo gostiju, no ipak se pribrao te je do poluvremena vratio stvari na početak (Boumsong 35.). Pet minuta u drugom dijelu bilo je dovoljno Grcima za stjecanje prednosti (Toche), no samo osam minuta potom Ruud izjednačuje na 2:2 i u tom trenutku Odense je bio taj koji je prolazio dalje.

Panathinaikos se tada potpuno otvorio i krenuo na sve ili ništa. Dobio je - ništa. Ili bolje rečeno, dobio je nova dva pogotka u mreži vratara Tzorvasa. U 80. je minuti pogodio Kadrii, a u 88. Andreasen. Tek je u petoj minuti sučeve nadoknade PAO zabio pogodak (Petropoulos), ali bilo je prekasno.

Danski Kopenhagen je i u uzvratu protiv irskog Shamrocka upisao pobjedu. Prošlog tjedna bilo je 1:0, a večeras 2:0. Domaćini su se dobro držali sve do kraja prvog poluvremena kada je Kopenhagen poveo preko N'Doyea. To kao da je obeshrabrilo igrače Shamrocka koji su do kraja susreta primili još jedan pogodak i to u 73. minuti (Bolanos).

Prolaz je izborio i bjeloruski prvak BATE iz Borisova koji je s 3:1 bio bolji od litavskog prvaka Ekranasa. U prvoj utakmici nije bilo golova, a samo u prvom poluvremenu druge pala su tri.

Domaće vodstvo pogotkom Rodionova trajalo je samo četiri minute prije nego što je Velička u 22. izjednačio, no Bressan je u 35. zabio za novo vodstvo BATE-a. Pet minuta poslije Bressan zarađuje drugi žuti karton i ostavlja momčad na cjedilu, no njegovi suigrači uspjeli su izdržati do kraja utakmice. Pred sam kraj, u 89. minuti, Gordejčuk je zapečatio prolaz bjeloruskog predstavnika za konačnih 3:1.

• Obrisan korisnik03.08.2011. u 19:03
    Ili si lud ili si budala,to će ti svatko normalan reći,jer bježiš od činjenica!!Ja ti navodim prmjer kluba koji ima puno,puno manji budžet od Dinama,igrao je LP(2 puta remizirao sa Juventusom a remizirao je i sa Zenitom koji je par mjeseci ranije osvojio Kup Uefa,te tijesno 2 puta izgubio od Reala... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik03.08.2011. u 16:39
    Bolje glumit nego bit. Nadji mi te klubove koji imaju "puno, puno manje novaca od Dinama, a da rade puno više rezultate" i da igraju Europu 5 godina zaredom? Dinamo je za 5 godina došao od lige za bedaka do nositelja u Play off LP-a, pogledaj malo kak se kreće koeficijent kroz godine pa kad si tak... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik03.08.2011. u 15:00
    Ne omalovažavam ja nikoga već samo pričam činjenice,jer Dinamo je toliko iskompleksiran sa tim što već 41 godinu nije dočekao Euro proljeće,da to i vrapci na grani znaju.Gubili se se dobivene utakmice koje bi sigurno značile proljeće,poput Peerenveen(vodstvo 2:0,pa 2:2 i to sve u zadnjih 5... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik03.08.2011. u 10:14
    Je, a Dinamo uopće nije konstanta u euro kupovima, ni najstariji ne pamte kad je Dinamo zadnji put igrao nekakvu europsku skupinu ili božesačuvaj nekoga pobijedio. Prezimljavanje ionako ne predstavlja apsolutno ništa, osim izmišljene kategorije da bi se omalovažavao Dinamo. Kaj bi bilo da smo... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik03.08.2011. u 10:09
    Odense BK - misija uspjesno obavljena u 3. pretkolu ;) Sljedeca misija = plasman u LP