Jelavić i Vukojević neuspješni kod kuće

Ante Zovko • utorak, 26.07.2011.

U prvim utakmicama trećeg pretkola Lige prvaka nastupila su i dva hrvatska reprezentativca, ali nijedan nije imao razloga za veselje. I Glasgow Rangersi i Dynamo Kijev poraženi su na domaćem terenu.

Nikica Jelavić uklopio se u slabu realizatorsku predstavu Rangersa u Glasgowu. Malmö je iskoristio priliku i odnio s Ibroxa pobjedu 1:0, a mogao je i uvjerljiviju. Ipak, s obzirom na niz promašenih prilika domaćina Šveđani mogu kući pjevajući.

U trećoj minuti na našem napadaču nije dosuđen prekršaj za jedanaesterac, a u 14. je glavom pucao pored okvira. Tri minute kasnije Malmö je kaznio škotskog prvaka. Nakon lijepe kombinacije Larsson je dobio loptu na vrhu kaznenog prostora i pogodio gornji kut Rangersova gola.

Utakmica je bila prilično otvorena s obje strane i prilika nije nedostajalo. Jelavić je u drugom dijelu dvaput pripremio dva zicera za Naismitha, ali ovaj s manje od pet metara ne uspijeva pogoditi ni okvir, kamoli unutar njega. Pritisnuli su domaćini u završnici te se pošteno ispromašivali pa će u Švedskoj imati teško ostvariv pothvat.

Kijevski Dynamo našeg Ognjena Vukojevića doživio je težak poraz na domaćem terenu od Rubina od kojeg će se teško oporaviti u Kazanu. Ruski klub pobijedio je 2:0 i na korak je do doigravanja. Vukojević je počeo u startnoj postavi te igrao do 55. minute.

Kako je Rubin poveo već u šestoj minuti preko Alana Kasajeva, ukrajinski je doprvak trebao barem izjednačenje pa je umjesto Vukojevića ušao Milevskiy. Međutim, Dynamo je do kraja primio još jedan gol. U 68. minuti iz jedanaesterca je precizan bio Bebras Natcho.

Kao Rubin na gostujućem, Twente veliki posao obavio na domaćem terenu. Zapravo, uvjetno rečeno domaćem jer je igrao na GelreDomeu, stadionu Vitessea, zbog urušavanja dijela krova na svojem stadionu.

Twente je pobijedio Vaslui 2:0, a junak dvoboja bio je napadač Marc Janko. U 34. minuti realizirao je jedanaesterac, a u 57. postavio konačni rezultat. Dvoboj je sudio naš Ivan Bebek.

Partizan je u Belgiji doživio preokret, ali na svoju štetu. Genkov igrač Ngcongca u 32. je zaradio izravni crveni karton. Međutim, brojčano se stanje poravnalo u 48. kad je drugi žuti dobio Babović. Partizan je poveo u 65. minuti preko Tomića, ali veselje nije dugo trajalo - u 70. iz jedanaesterca izjednačuje Vossen. Pobjedu domaćinu u 90. minuti donosi Ogunjimi.

Litavski prvak Ekranas uspio je izvući 0:0 na domaćem terenu protiv BATE-a nakon što je u 55. minuti isključen Marko Andđelković. Bjeloruski prvak opsjedao je domaći gol u završnici, ali bez učinka. Sturm je odigrao 1:1 kod Zestafonija, a hrvatski vratar Silvije Čavlina bio je na klupi austrijske momčadi.