Premiership, 2. kolo, 20.08.2011, 13:45 h
Arsenal
Arsenal 0:2 Liverpool
Liverpool

Ante Zovko • subota, 20.08.2011.

Liverpoolu je pripao prvi od dva velika derbija drugog kola Premier lige. Na Emiratesu Redsi su u ne posebno atraktivnoj utakmici dočekali brojčanu nadmoć i u završnici u domaću mrežu pospremili dva pogotka.

Zapravo, u pobjedi 2:0 Liverpoolu je dosta pomogla i sreća jer je Aaron Ramsey ni kriv ni dužan doveo svoje u minus, a posao je dovršio Luis Suarez u posljednjim trenucima. Ovako Arsenal nakon dva kola ostaje bez postignutog pogotka nakon remija s Newcastleom (0:0).

Najvažnija vijest prije same utakmice bila je da je u sastav Arsenala uvršten Samir Nasri, prema mnogim izvještajima uskoro igrač Manchester Cityja. Osim toga, Carl Jenkinson debitirao je u Premier ligi nakon što se našao u sastavu i protiv Udinesea ovog tjedna, kao i Emmanuel Frimpong. Luis Suarez ostao je na klupi Liverpoola koji je krenuo s Dirkom Kuytom i Andyjem Carrollom.

Domaćin je bolje otvorio utakmicu i ostvario manji pritisak koji nije kapitalizirao u nekakvu prednost. U 15. minuti prvi problemi za Topnike. Koscielny je odjednom stao i uskoro su mu morala pomoći dva fizioterapeuta da izađe s terena. Arsene Wenger nije imao drugog izbora nego priliku dati Ignasiju Miquelu, koji je jedina dva seniorska nastupa upisao u FA kupu.

Nekako s njegovim ulaskom u igru počeo je prijetiti Liverpool koji je bio puno konkretniji. Carroll je u 20. minuti glavom opalio prema desnom gornjem kutu Szczesnyjeva gola, ali Poljak sjajnom paradom čuva početni rezultat. Nakon toga Kuyt je zaprijetio udarcem preko prečke.

Nakon kraćeg razdoblja zatišja uzvratio je Arsenal. Prvo je Frimpong provjerio Reininu koncetraciju, a potom Nasri u 35. izvodi svoj poznati "slalom" kroz Liverpoolovu polovicu, da bi njegov udarac s vrha šesnaesterca prohujao pored druge stative.

Kako je i kiša zalila sjeverni London, tako kao da su igrači "pokisli" početkom drugog dijela. Konstatnto je nedostajalo odlučnosti u posljednjoj trećini terena, s obje strane.

U 54. minuti Charlie Adam nije uspio točno pronaći Carrolla, ali se lopte dočepao Kelly i uputio udarac pored stative. Utakmica se malo "zakuhala" u 68. kad je Aršavin u Liverpoolovu šesnaestercu oteo loptu Kellyju, dodao Van Persieju čiji udarac po zemlji odbija Reina u korner. Španjolac se zatim obrušio na suca zato što nije dosudio prekršaj na Kellyju.

Dvije minute kasnije mladi veznjak i debitant Frimponge zaradio je drugi žuti karton zbog starta na Lucasu Leivi točno ispred suca Martina Atkinsona, a Kenny Dalglish odmah je reagirao i u igru poslao Suareza i Raula Meirelesa (umjesto Kuyta i Carrolla).

Nije Redsima trebalo mnogo da iskoriste terensku nadmoć. Suarez je u 78. minuti nakon fine kombinacije ušao u kazneni prostor i dobio loptu od Meirelesa na rubu zaleđa, a Miquel uspijeva zaustaviti njegov udarac. Međutim, lopta se odbija o Ramseyjevu glavu i ulazi u gol iznad nemoćnog Szczesnyja.

Dalglishove zamjene pokazale su se punim pogotkom. Osim što je Liverpool zagospodario terenom protiv umornog Arsenala, u 90. minuti riješeno je pitanje pobjednika. Lucas je proigrao Meirelesa, Portugalac je izvukao Arsenalovog vratara s gola i asistirao Suarezu za lagani pogodak.

• Obrisan korisnik22.08.2011. u 10:56
    nadam se da ce ove godine Liverpool pokazati nesto vise nego prosle sezone.. go Kenny go
  • Obrisan korisnik21.08.2011. u 21:36
    bez obzira koliko je los ovaj arsenal ja se ne sjecam tko je zadnji uspio im parirat identicnom igrom kao njihovom izuzev barce pa sd vi mozete govorit da liverpool nije dobro igrao,jedini problem je bio sto je falio playmaker jer je hendo bio nevidljiv
  • Obrisan korisnik21.08.2011. u 03:03
    Liverpool u usponu, Arsenal u velikom padu! Jako teška sezona pred Arsenalom!
  • Obrisan korisnik20.08.2011. u 23:18
    previše neiskusnih klinaca u sastavu generiraju nesigurnost u cijeloj utakmici...što se i pokazalo u 70' minuti...realizacija opet problem...
  • Obrisan korisnik20.08.2011. u 21:28
    Mnogo, mnogo i mnogo sreće smo imali danas protiv Arsenala, koji opet je imao mnogo, mnogo i mnogo problema. Istini za volju ova partija je bila solidna (o odličnoj nema smisla govorit, jer svi znamo da se dosta više očekivalo i od jednih i od drugih koji mogu puno bolje). Sreća je ovaj put bila na... [više na forumu]