Premiership, 2. kolo, 21.08.2011, 17:00 h
Bolton
Bolton 2:3 Manchester City
Manchester City

Ante Zovko • nedjelja, 21.08.2011.

Odlična utakmica odigrana je na Reebok Stadiumu. Ivan Klasnić postigao je drugi prvenstveni pogodak za Bolton koji je poražen 3:2 od napadački goropadnog, ali i obrambeno nesigurnog Manchester Cityja.

Ivan Klasnić u drugom je prvenstvenom nastupu upisao svoj drugi pogodak, ovaj put u porazu. Prošlog je vikenda zabio u pobjedi 4:0 na gostovanju kod Queens Park Rangersa. Klasnić je odigrao cijelu utakmicu te u završnici dobio žuti karton.

Ovaj put na drugoj je strani bio pretendent na naslov Manchester City koji je u prvom kolu istim rezultatom kao i Bolton ispratio Swansea. U Cityjevu napadu središnju poziciju zauzeo je Sergio Agüero, a povučene, krilne napadačke pozicije pripale su Edinu Džeki i Davidu Silvi. Carlos Tevez svoju je priliku do 68. minute čekao s klupe.

Kako i priliči apsolutnom favoritu, City se odmah nametnuo i počeo kontrolirati igru. Za prvu pravu priliku trebalo je Građanima 18 minuta. Džeko je ubacio za Agüera koji se nalazio usred šesnaesterca, ali Argentinac puca preko gola. Zanimljiva se scena zatim dogodila kad su se Klasnić i Vincent Kompany počeli naguravati, ali su se ubrzo rukovali ugledavši suca, kako bi izbjegli opomene.

Bolton ipak nije mogao izbjeći pogodak u svojoj mreži. U 26. minuti David Silva s dvadesetak metara puca, a let lopte vara Jääskeläinena ispred kojeg se ona odbija i preko ruku mu odlazi u mrežu. Agüero je ondje smjestio još jednu u 30. minuti, ali mu je pogodak poništen zbog prekršaja Micaha Richardsa na Martinu Petrovu.

Džeki je odlično pala uloga na lijevoj strani napada pa je opet pronašao Agüera u kaznenom prostoru, ali ovaj, nakon što se izborio za poziciju između dvojice, glavom puca pored stative. Zato je minutu kasnije, u 37., Gareth Barry na dodavanje iz kornera fantastičnim udarcem pogodio gornji kut.

Međutim, Klasnić je osigurao da City ne "ubije" utakmicu. U 39. minuti dočekao je ubačaj Petrova s lijevog krila i volejom spremio loptu u gol nemoćnog Harta.

Ponajbolji igrač na terenu, Džeko, početkom nastavka je nadmudrio Knighta postavivši se ispred njega, uzeo jednu ne posebno obećavajuću loptu i poslao je iza finskog vratara. To ipak nije bio kraj priče.

Iako je City dominirao uz mnoštvo atraktivnih poteza, Bolton je odbio predati se. Petrov u 63. nabacuje iz slobodnog udarca u kazneni prostor, a Kevin Davies sjajnim udarcem glavom pogađa sami kut Hartova gola.

Izlaskom Džeke i Agüera oslabio je ritam utakmice, ali to nije značilo da City, koji je kontrolirao veći dio susreta, nije mogao sam sebi upropastiti pobjedu. Kompany je morao "čistiti" iza Lescotta kad je ovaj zabrljao s izbacivanjem lopte. Ipak, uspjela je Mancinijeva momčad sačuvati zasluženu prednost i zasjesti na čelo Premier lige.

• Obrisan korisnik22.08.2011. u 10:21
    po meni u repki uvijek trebaju igrati oni koji su trenutno u formi a ne na osnovu starih zasluga i ostalih zakulisnih igrica...
  • The Phantom21.08.2011. u 23:34
    Neka Killer killa kojeg i u reprezentaciji
    The Phantom
  • Obrisan korisnik21.08.2011. u 23:02
    Pa kaj će nam Klasnić u repki kad imamo Kalinića.Šalim se naravno.Vidim ovdje neki frajer veli da Klasnić nije zaslužio poziv u repku prošle godine.a ne ti si jbt.I Mandžukić je igrao za repku cijelu prošlu godinu a prve golove za Wolfsburg je zabio u zadnjem mjesecu sezone...tak da ne znam po čemu... [više na forumu]
  • Yahtzee21.08.2011. u 21:43
    Samo naprijed majstore,ove sezone se natrpaj!
    Yahtzee
  • Obrisan korisnik21.08.2011. u 21:31
    tonco po cemu su to ostali napadaci zsluzili prvi satstav u repki?svi imaju vecu minutazu trostruko od klasnica za reprezentaciju svi igraju ku*rac za olica to nemgou rec jer je bio odsutan godinu dana