Premiership, 2. kolo, 20.08.2011, 18:30 h
Chelsea 2:1 West Bromwich Albion
West Bromwich Albion

West Bromwich namučio i Chelsea

Ante Zovko • subota, 20.08.2011.

Dva kola, dva poraza, a West Bromwich Albion može se tek tješiti da je pružio dobru igru protiv favorita. Chelsea je pobjednički otvorio domaću sezonu na Stamford Bridgeu. Novi trener Andre Villas-Boas upisao je svoju prvu pobjedu, 2:1.

Slično kao i kod kuće protiv Manchester Uniteda, West Bromwich Albion namučio je favorita, ali to mu neće promijeniti nulu na kontu. Chelsea se dosta mučio u svojoj prvoj domaćoj utakmici, ali na kraju izvukao pobjedu 2:1.

Novi napadač Romelu Lukaku ostao je na tribinama, a od prve minute opet je krenuo Fernando Torres. Međutim, domaćin je bio mnogo opasniji nakon Španjolčeva izlaska, a na kraju je gostima presudio igrač s klupe.

Gosti su odlučili maksimalno otežati posao favoritu. Shane Long nadovezao se pogotku Manchester Unitedu u četvrtoj minuti ukravši loptu ispred Alexa i poslavši je pored Hilarija koji je zamijenio ozlijeđenog Petra Čecha.

Iako Chelseaju nije bilo potrebno puno da stekne kontrolu nad loptom, nije imao rješenja na gostujućoj polovici gdje su se protivnici zgusnuli i odbijali pokušaje domaćina. Čak su stigli i zaprijetiti povećanjem vodstva.

U 25. minuti Brunt je lijepom loptom na desnoj strani izbacio Longa. On je u šesneastercu Chelseaja ugledao Tchoiya i nabacio mu visoku loptu, zapravo malo previsoku za Kamerunca koji je pazio da ne uđe u zaleđe pa se nije najbolje spremio za skok.

Već u 36. Villas-Boas zamijenio je Salomona Kaloua. Ušao je Florent Malouda. Potom Ashley Cole cilja gornji kut, a Foster odbija u korner. Do poluvremena Chelsea je tražio i jedanaesterac na Anelki zbog kontakta s Fosterom kad je prvi dohvatio jednu izgubljenu loptu.

Iako ni početkom nastavka nije izgledalo da je Chelsea dobio na kreativnosti, Anelka uspijeva izjednačiti u 53. minuti. Lampard je srušen u šesnaestercu, a francuski napadač natrčava na loptu koja se od Olssona odbija i vara Fostera.

Tchoyi je deset minuta kasnije konačno bolje reagirao i natjerao Hilarija na atraktivnu paradu, a Stamford Bridge na duboki uzdah. Nastavila se opsada gostujućeg šesnaesterca, ali dvadesetak minuta ništa nije prolazilo pored čvrstog bloka koji je postavio Roy Hodgson.

Ipak, u 83. minuti Bosingwa prolazi između Morrisona i Shoreyja, upućuje brzu prizemnu loptu prema Maloudi, a Francuz na drugoj stativi ne griješi i donosi novom treneru prvu pobjedu.

Da ona ostane upitna do kraja, u 88. se pobrinuo Odemwingie. Reid je nabacio, a Nigerijac je opalio volej. Međutim, Hilario opet spašava Bluese.

• Obrisan korisnik21.08.2011. u 15:00
    Svejedno, tko će Mati dati loptu?On je krilo/špica.
  • Obrisan korisnik21.08.2011. u 12:34
    slažem se s Ivekom Chelseau fali dobar vezni igrač, navodno su doveli Matu, mislim da će s njim to puno bolje biti pogotovo što se tiće napadačkog dijela igre
  • Obrisan korisnik21.08.2011. u 11:47