1. Hrvatska nogometna liga, 5. kolo, 20.08.2011, 20:00 h, Stadion Gradski vrt, gledatelja: 7000
Suci: Ivan Bebek (Rijeka), Željko Grgec (Bistra), Željko Novosel (Vrbovec)

Dinamo furiozno kroz Gradski vrt

Iz Gradskog vrta:Mario Plavčić • subota, 20.08.2011.

Dinamo je protutnjao Gradskim vrtom zahvaljujući furioznom otvaranju susreta te izvrsnoj partiji Kovačića i Šituma. Dinamo je tako nastavio seriju pobjeda, dok se Osječani okreću dvobojima s ravnopravnijim suparnicima.

Lakše od očekivanog Dinamo je stigao do troboda u Gradskom vrtu. Sve nade domaćina razletjele su se kao kula od karata već nakon deset minuta. Naime, gosti su stigli do vodstva već iz prve prigode - mladi Kovačić je pokrenuo akciju i proslijedio do Šituma koji ubacuje u šesnaesterac gdje se našao Tomečak i ugurao loptu u mrežu za rano vodstvo. Igrala se treća minuta susreta.

Nakon početnog šoka za domaćine, uslijedio je novi. Svega šest minuta kasnije Dinamo je stigao do povećanja vodstva. Tomečak je izvrsno uposlio Marija Šituma koji ne griješi i pogađa za 0:2. Unatoč vrijednom vodstvu gosti su nastavili s pritiskom koji im se isplatio u 25. minuti. Pokretač akcije bio je kapetan Dinama Milan Badelj koji je uposlio Tomečaka, a ovaj još jednom asistirao izvrsnom Šitumu za njegov drugi pogodak.

Osijek u 30. minuti morao i četvrti puta vaditi loptu iz mreže. Dinamov dragulj Mateo Kovačić kombinirao je s Badeljom, lopta je stigla do Beqiraja koji promašuje nemoguće, ali je zato priseban Kovačić koji pogađa i četvrti pogodak za zagrebačku momčad. Dinamo je do poluvremena nanizao još nekoliko izglednih prigoda, no rezultat je ostao isti.

U nastavku ništa novo, Dinamo je i dalje bio znatno bolja momčad na terenu iako bez većih opasnosti za Karduma. Osječani su djelovali potpuno nemoćni i svi pokušaji bijelo-plavih bili su bezopasni. U 60. minuti igru je napustio Mateo Kovačić uz buran aplauz Gradskog vrta koji je prepoznao kvalitetu ovog Dinamovog mladića.

Utakmica se do kraja primirila, Dinamo je ubacio u brzinu niže, a Osijek i dalje bio nemoćan i svi su čekali kraj susreta. Iako se ovaj dvoboj najavljivao kao derbi kola, on je to uistinu bio manje od dvije minute.

Dinamo je tako na krilima golobradih Kovačića i Šituma projurio Gradskim vrtom i sada u miru može razmišljati o uzvratu u Švedskoj. Osijek je potpuno nadigran od znatno kvalitetnijeg protivnika, a svoju priliku za novim bodovima tražit će u idućem kolu u slavonskom derbiju protiv Cibalije u Vinkovcima.