Mario Glasnović • nedjelja, 28.08.2011.

U nedjeljnim utakmicama drugog kola španjolskog prvenstva najzanimljivije je bilo na La Romaredi gdje je Real Madrid sa 6:0 pobijedio Real iz Zaragoze, a tri pogotka postigao je Cristiano Ronaldo. U ostalim susretima izdvajaju se remiji Atletico Madrida i Athletic Bilbaa te minimalna pobjeda Mallorce.

Real je u borbu za naslov prvaka krenuo u Zaragozi gdje je s visokih 6:0 pobijedio istoimenog domaćina. Jose Mourinho poslao je najjači i standardni sastav na travnjak. Umjesto Samija Khedire je zaigrao Fabio Coentrao, a napadački dio momčadi činili su Cristiano Ronaldo, Mesut Özil , Angel Di Maria i sasvim istureni Karim Benzema.

Trener Zaragoze Javier Aguirre nadao se izbjeći poraz na La Romaredi. Meksički stručnjak najviše nade polagao je u iskusnog Argentinca Leonarda Ponzija, brzonogog napadača Uchea te dvojicu novih igrača Fernanda Meiru i Efraina Juareza.

Vezane vijesti

Real je bolje otvorio utakmicu, od početka je dominirao i stvarao puno više prilika. U devetoj minuti Mesut Özil je išao sam prema vrataru Robertu Jimenezu koji mu je obranio udarac. Četiri minute kasnije vratar Zaragoze obranio je priliku i Benzemi, no u 24. minuti bio je nemoćan.

Mesut Özil sjurio se prema šesnaestercu Zaragoze i sjajno uposlio Cristiana Ronalda koji pogađa za 0:1. Samo četiri minute kasnije Madriđani su udvostručili vodstvo, Sergio Ramos ubacio je loptu u šesnaesterac, Ronaldo je probao "škaricama", ali lopta je došla do Marcela koji pogađa za 0:2. Nakon toga domaći su se malo trgli i imali su nekoliko prigoda, a imao ih je i Real, ali na odmor se otišlo s prednošću Reala od 0:2.

Odmah na početku poluvremena sjajne prilike su promašili Benzema i Di Marija, a Adam Pinter iz Zaragoze probao je prevariti Ikera Casillasa, no pucao je preko vrata. Dobra igra Reala okrunjena je u 64. minuti. Xabi Alonso s više od dvadeset metara sjajno gađa i pogađa za treći gol gostiju.

Real nije stao niti nakon toga. U 70. minuti Benzema po desnoj strani prolazi i dodaje u sredinu gdje se nalazi Ronaldo koji postiže svoji drugi gol na utakmici. Sjajno raspoloženi gosti u posljednjih deset minuta još su dva puta tresli domaću mrežu. Kaka je u 82. minuti povisio na 5:0, a "točku na i" postavio je Cristiano Ronaldo koji je svoj hat-trick upotpunio tri minute prije kraja utakmice.

Prvu nedjeljnu utakmicu španjolske Primere odigrali su madridski Atletico i Osasuna. Na Vicente Calderonu nije bilo pogodaka, što je zaista bilo pravo čudo jer su domaći igrači nekoliko puta promašili čiste prilike. Jose Antonio Reyes i Eduardo Salvio gađali su stative, a u samoj završnici utakmice Osasuna je mogla uzeti sva tri boda, ali Nino promašio je cijela vrata s male udaljenosti.

Athletic Bilbao prevođen karizmatičnim Marcelom Bielsom novu sezonu otvorio je remijem protiv povratnika u Primeru, momčadi Rayo Vallecana. Momčad iz Bilbaa povela je u 56. minuti pogotkom Iturraspea. Gosti su brzo izjednačili, šest minuta kasnije veznjak Jose Movilla postigao je izjednačujući pogodak. Do kraja se mreže nisu tresle, iako je bilo dosta prilika. Susret na San Mamesu završio je bez pobjednika.

Bez pobjednika završio je i susret Getafea i Levantea. U poprilično dosadnoj utakmici gdje smo vidjeli samo tri udarca u okvir vrata, i to na obje strane, postignuta su dva pogotka. Poveo je Getafe u 62. minuti pogotkom domaćeg napadača Nicolasa Fedora. Juanlu je izjednačio 13 minuta prije kraja susreta, a to je bio i konačan rezultat utakmice.

Mallorca je prvenstvo otvorila pobjedom protiv Espanyola na domaćem terenu. Utakmicu koju je obilježila čvrsta igra obje momčadi odlučio je pogodak Jonathana de Guzmana u 62. minuti. Nizozemski veznjak prizemnim udarcem s dvadesetak metara prevario je Izraelca Dudua Aouatea na vratima Espanyola i time donio svojoj momčadi prva tri boda ove sezone.