Nikola Vlahović • subota, 27.08.2011.

Novu sezonu Primere utakmicom drugog kola otvorili su Sporting Gijon i Real Sociedad, a u zanimljivoj i dinamičnoj utakmici do tri boda došli su gosti. Valencia i Racing Santander odigrali su pravu ljepoticu odmah na otvaranju sezone, a na kraju su slavili Šišmiši rezultatom 4:3. Dva nova prvoligaša odigrala su uspavanku, u kojoj je Betis pred kraj utakmice uspio doći do pobjede...

U redovima Sportinga Mate Bilića nije bilo niti na klupi, što je bilo i očekivano jer je naš napadač javno izrazio želju da napusti klub. Za Sociedad je debitirao Carlos Vela, koji je došao iz Arsenala na jednogodišnju posudbu. Prvih dvadesetak minuta utakmice prošlo je u dominaciji gostiju, koji su imali više loptu u nogama te su bili puno aktivniji. Prva ozbiljnija prilika za Sociedad bila je u 24. minuti, kada je glavom tukao Aranburu, ali lopta nije završila iza leđa Pabla. Ubrzo su gosti svoju bolju igru okrunili pogotkom. Carlos Martinez je probio desnu stranu te je ubacio loptu pred Sportingov gol, tamo se najbolje snalazi Imanol Agirretxe i glavom matira domaćeg vratara.

Na početku drugog poluvremena moglo je biti 2:0 za goste. Naime, nakon pogreške domaćeg stopera silovito je s vrha šesnaesterca tukao David Zurutuza, ali je lopta prohujala iznad grede. Veliku priliku za izjednačenje Sporting je imao u 54. minuti. Neugodno je iz kosa pucao Nacho Novo, ali se dobrom obranom iskazao vratar Sociedada. U 64. minuti je svoj drugi gol na utakmici postigao Agirretxe. Vješto je napadač Sociedada pratio jednu akciju te je ponovno glavom zatresao protivničku mrežu. Međutim, u idućem napadu sudac je svirao jedanaesterac za Sporting te je crveni karton, zbog oštrog starta, dobio Martinez. Najstrožu kaznu precizno je realizirao De las Cuevas. Stisnuo je Sporting goste do kraja, međutim, nije uspio doći do izjednačenja, jedino je isključenje zaradio Alberto Lora.

Pravu ljepoticu na početku Primere vidjeli su gledatelji na Mestalli. Naime, na utakmici između Valencije i Racing Santandera postignuto je sedam golova, a na kraju su slavili domaćini rezultatom 4:3. Glavni akter cijele drame bio je Roberto Soldado. Da će se raditi o dramatičnoj i uzbudljivoj utakmici moglo se naslutiti odmah nakon prvih sedam minuta kada su postignuta dva pogotka, a postigao ih je isti igrač, Roberto Soldado. Odmah u drugoj minuti Valencia je povela kada je Soldado poslao loptu iza gostujućeg vratara iz neposredne blizine.

Međutim, vodstvo Šišmiša poništeno je nakon pet minuta. Nakon što su gosti izveli udarac iz kuta na prvoj vratnici visoko je skočio Soldado, međutim, umjesto da odbije loptu vani atraktivno ju je poslao u vlastitu mrežu. Novo uzbuđenje na Mestalli dogodilo se u 14. minuti kada su gosti preokrenuli rezultat u svoju korist. Loptu je na desnoj strani dočekao Lautaro Acosta, u prvi tren se spetljao, ali se na kraju dobro snašao te je poslao loptu ispod domaćeg vratara za veliko slavlje gostiju.

U drugom poluvremenu drama se nastavila. U 56. minuti Racing odlazi na 3:1 zahvaljujući pogotku Gonzaleza. Međutim, Valencia se ne predaje i odmah u idućem napadu smanjuje rezultat na 3:2. Lijepo je na udarac iz kuta skočio Rami i glavom zabio za slavlje domaćih navijača. Tada se utakmica malo primirila, međutim, zadnje dvije minute donijele su infarktnu završnicu. U 88. minuti Soldado dobro ulazi iza gostujuće obrane i iz okreta pogađa za 3:3, a u 90. minuti Mestalla je eksplodirala. Junak Valencije, Roberto Soldado, na samom kraju utakmice pogađa za 4:3 i pobjedu Šišmiša. Ovo je bila utakmica koju će dugo pamtiti svi simpatizeri Valencije i Santandera, međutim, najviše će je pamtit Roberto Soldado.

Zadnju utakmicu subotnjeg dijela drugog kola Primere odigrali su Betis i Granada, dva nova prvoligaša. Granada se u prvoligaško društvo vratila nakon 35 godina, a Betis nakon dvije. Prvih 45 minuta prošlo je u borbi na sredini terena bez većih uzbuđenja, a sličan nogomet gledatelji na stadionu Nuevo Los Carmenes vidjeli su i u nastavku. Ipak, tri minute prije kraja utakmice Betis je složio jednu akciju i došao do gola vrijednog tri boda. S lijeve strane u kazneni prostor ubacio se Pereira te je odlično asistirao Rubenu Castru koji pogađa za pobjedu.

• wanksta28.08.2011. u 11:18
    uvijek mi je bilo zao sto soldado nije dobio vise prilika u realu jer smatram da bi bio jos bolji nego sto je trenutno..