Primera División, 2. kolo, 28.08.2011, 22:00 h
Sevilla 2:1 Málaga
Málaga

Negredo s dva gola srušio Malagu

Mario Glasnović • ponedjeljak, 29.08.2011.

U posljednjoj utakmici nedjeljnog programa španjolskog prvenstva Sevilla je protiv Malage na Sanchez Pizjuanu upisala prva tri boda u novoj sezoni. Alvaro Negredo s dva pogotka donio je svoju pobjedu svojoj momčadi.

Susret Seville i Malage bio je praćen s dodatnom pažnjom ljubitelja nogometa zbog financijskog i igračkog preporoda momčadi Malage. Katarski šeici kupovinom Malage najavili su njezin put prema vrhu španjolskog nogometa, a ovaj susret bio je i dvoboj dviju momčadi iz Andaluzije pa se očekivala i dobra nogometna predstava.

Hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić unatoč oporavku i početku s treninzima nije konkurirao za ovaj susret. U prvoj postavi Seville zaigralo je nekoliko novih igrača kao što su Spahić i Trochowski. Za Malagu su od prve minute zaigrali mnogi igrači koji su tek došli u klub, Mathijsen, Demichelis, Toulalan, Joaquin, Santi Cazorla i Ruud van Nistelrooy.

Sevilla je odlično otvorila susret. Već u drugoj minuti Jesus Navas uposlio je Alvara Negreda koji je doveo svoju momčad u vodstvo. Strijelac vodećeg pogotka nakon toga je imao još nekoliko prigoda za upisivanje u strijelce, ali mreže se ipak nisu tresle.

Ipak, Negredo je u 26. minuti uspio povećati vodstvo Seville. Diego Perotti prošao je po lijevoj strani i uputio loptu na rub šesnaesterca, a Negredo je iz prve opalio ljevicom i pogodio lijevi kut vratara Malage.

Do kraja poluvremena bilo je još nekoliko prilika za Sevillu, ali u svojim promašajima najviše se istaknuo već spomenuti Negredo pa se na odmor otišlo s rezultatom od 2:0 za domaću momčad.

Početak drugog poluvremena nije ponudio atraktivno i uzbudljivo otvaranje kao u prvome poluvremenu. Tempo igre je pao i obje momčadi su igrale dosta čvrsto. U 67. minuti Negredo je imao sjajnu priliku za hat-trick. Nakon prodora Navasa ostao je sam i neometan u šesnaestercu, ali udarac bivšeg napadača Reala za nekoliko centimetara je promašio vrata.

Do kraja utakmice Malaga je uspjela samo smanjiti rezultat. Bivši igrač Villarreala Santi Cazorla s dvadesetak metara je izveo slobodan udarac i "skinuo paučinu" s gola Seville. Španjolskom reprezentativcu to je bio debitantski pogodak u dresu Malage. Do kraja utakmice mreže se nisu tresle pa je Sevilla zasluženo osvojila svoja prva tri boda u sezoni.

Posljednja utakmica drugog kola na rasporedu je u ponedjeljak. U derbiju kola Barcelona će na Camp Nou ugostiti momčad Villarreala.

• africa_2329.08.2011. u 09:36
    još nisu dovoljno uigrani,ali bit će zanimljivo pratiti razvoj..
    africa_23
  • vlacng29.08.2011. u 08:41
    rezultati ce biti tek za neke 2 3 sezone, ov sezone 5-10 pozicija im je vrh
    vlacng
  • Obrisan korisnik29.08.2011. u 00:55
    malaga nikada neće biti veliki klub...od toliko klubova iz primere šeik je baš kupio malagu koja nema nikakvo ime ni imiđ