Primera División, 2. kolo, 29.08.2011, 21:00 h
Barcelona 5:0 Villarreal
Villarreal

Barca petardom u obranu naslova

Mario Glasnović • ponedjeljak, 29.08.2011.

Barcelona je na Camp Nou dočekala Žutu podmornicu i torpedirala je s čak pet golova. Villarreal, koji je sudionik Lige prvaka, nije imao šanse protiv Barcelone koja je na impresivan način osvojila prva tri boda u Primeri.

Posljednji susret drugog kola bila je najzanimljivija utakmica nogometnog vikenda u Primeri. Barcelona je na Camp Nou dočekala momčad Villarreala i s visokom pobjedom od 5:0 krenula u obranu naslova prvaka.

Josep Guardiola poslao je nešto drukčiji sastav na travnjak. Katalonci su zaigrali u 3-4-3 formaciji, a od prve minute igrali su novopridošli Alexis Sanchez i povratnik u redove Blaugrane Cesc Fabregas. Villarreal se oslanjao na ubojiti napadački dvojac Giuseppe Rosi - Nilmar.

Barcelona se od prve minute nametnula kao bolja momčad. U prvih dvadesetak minuta imala je konstantu inicijativu dok su gosti prvi put zaprijetili tek u 26. minuti preko napadača Rossija koji je pogodio vanjski dio mreže.

Barcelona je vodeći pogodak postigla u 25. minuti, a do tada je imala nekoliko dobrih prilika. Leo Messi dva puta je opasno šutirao, Sergio Busquets u 17. minuti pogodio je gredu, no Diego Lopez je ipak uspio sačuvati svoju mrežu.

Mreža Villarreala načeta je u 25. minuti, vrlo dobri veznjak Thiago Alcantara lijevom nogom s ruba šesnaesterca precizno gađa lijevi kut Villarrealovih vrata i donosi vodstvo Barceloni.

Žuta podmornica najopasnije je zaprijetila u 38. minuti kada je Giuseppe Rossi dva puta opasno šutirao prema golu. Prvi put je lopta uz Valdesovu reakciju pogodila gredu, a nakon odbitka Rossi je probao još jednom, no Barcelonin vratar opet je sjajno reagirao i obranio udarac.

Kada se mislio da će se na odmor otići s minimalnim vodstvom Barcelone, Katalonci su udvostručili svoju prednost. Leo Messi je sjajno asistirao Fabregasu koji postiže prvijenac u Primeri za svoju momčad.

Početak drugog poluvremena aktualni španjolski i europski prvak otvorio je uraganski. U 47. minuti Thiago Alcantara dugom loptom pronašao je Sancheza, a bivši napadač Udinesea nije imao težak zadatak i mirno je poslao loptu u mrežu.

Samo četiri minute kasnije Leo Messi je nakon dobre kombinacije s Iniestom povisio na 4:0. Iniesta je nedugo nakon toga zamijenjen, umjesto njega u igru je ušao Xavi. Nakon toga tempo igre je pao, Barcelona je zadržala posjed lopte i prijetila preko Messija i Fabregasa, no rezultat se nije mijenjao sve do 74. minute.

Malonogometnom akcijom Messi i Thiago Alcantara izbacili su obranu Žute podmornice, ulogu asistenta imao je španjolski veznjak, a Messi je u ovom slučaju bio egzekutor i svojim drugim pogotkom povisio je na 5:0. Do kraja utakmice mreže se nisu tresle, a Barcelona je rutinski privela susret kraju.

Nakon sjajne predstave Reala u gostima protiv Zaragoze (0:6) i današnje simultanke Barcelone sigurno je da nas očekuje sjajna sezona u Primeri. Barcelona će u sljedećem kolu gostovati kod Real Sociedada, a Villarreal će ugostiti Rakitićevu Sevillu. Najiščekivanija utakmica prvenstva, El Clasico, na je rasporedu 11. prosinca, a domaćin je Real.

• Obrisan korisnik31.08.2011. u 12:01
    U pravu si, u suštini se slažem sa svime, ali opet da nije bilo toga franca kojeg kažeš treba zaboraviti možda bi danas barcelona imala 10 liga prvaka i 50 prvenstava, gle ta povlaštenost reala i ostalih klubova mi smeta pa bila ona sada ili prije 50 godina. Barcelona je oduvjek gajila nogomet, i... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik30.08.2011. u 22:00
    samo cu napisati 3-4-3
  • Obrisan korisnik30.08.2011. u 15:31
    Suština je slijedeća, ako si navijač Dinama bio u vrijeme bivše Juge, mrzio si prvenstveno Zvjezdu i Partizan zato što su bili povlešteni, ma nisi ih mogao očima vidjeti. E upravo je to razlog zbog kojeg tonchi pa i ja i masa drugih ne voli taj bahati "kraljevski klub", kroz čitavu povjest je bio... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik30.08.2011. u 14:06
    @ tonchi0807 Opet ti počneš priču sa Francom i mračnim razdobljima nogometne povijesti, spominješ zločine i ko zna šta ne, kao da pričamo o žrtvama jednog od svjetskog rata, a ne o nogometu kao sportu. Znam da je vani vruće čovječe, al ipak ohladi malo.Ja sam ti iznio realno stanje da je nogomet... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik30.08.2011. u 13:40
    Pogledao sam na ESPNu hrpu tih utakmica i nemam hrabrosti tvrditi tko je najbolji...treba sve staviti u kontekst vremena i uzivati:)