Marin Vuković • srijeda, 14.09.2011.

Nogometaši Milana pogotkom u prvoj i posljednjoj minuti utakmice uspjeli su s Nou Campa otići neporaženi, premda su veći dio utakmice proveli u podređenom položaju. Neodlučenim ishodom završen je i drugi susret ove skupine, Viktoria i BATE u Plzenu su odigrali 1:1.

Barcelona - Milan 2:2
(Pedro 36', Villa 50'; Pato 1', Thiago Silva 90'+2')

Još svi gledatelji nisu ni zauzeli svoja mjesta na Nou Campu, a Milan je šokirao svoga domaćina i petim najbržim pogotkom u povijesti Lige prvaka došao do vodstva. Pato je primio loptu na sredini terena i u nekoliko koraka pretrčao čitavu obranu Barcelone te nakon samo 24 sekunde poslao loptu kroz noge nemoćnog Victora Valdesa.

Početak kao iz snova ipak nije dao krila gostujućim nogometašima, koji su se vrlo brzo zadovoljili rezultatom i prepustili inicijativu Barceloni, a ona je u 36. minuti napokon i iskoristila. Veliku požrtvovnost pokazao je neumorni Leo Messi i pripremio savršenu asistenciju za Pedra, kojemu nije bilo teško s dva metra pogoditi prazni dio mreže.

Do potpunog preokreta domaćin je došao već u petoj minuti nastavka, kada je David Villa savršeno izvedenim slobodnim udarcem pogodio nebranjeni dio mreže Christiana Abbiatija i činilo se kako će Barca bez većih problema ugrabiti čitav plijen protiv slomljenog protivnika.

Ipak, Talijani ne bi bili Talijani kada u posljednjim trenucima susreta ne bi pronašli snage za iznenađenje. U drugoj minuti sudačke nadoknade Clarence Seedorf je izveo korner, a Thiago Silva bio najviši u skoku te glavom pogodio za konačnih 2:2.

Bar 2-2 Mil by goalsarenaorg

Viktoria Plzen - BATE Borisov 1:1
(Bakoš 45'+1'; Renan Bressan 69')

BATE iz Borisova uspio se oporaviti od pogotka primljenog u posljednjim trenucima prvoga dijela i na kraju iz Plzena odnijeti zasluženi bod, pa će nakon prvoga kola u skupini H sve četiri momčadi biti bodovno poravnate.

U prvoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena pogodak za češku momčad postigao je Marek Bakoš na dodavanje Petra Jiračeka, no 20 minuta prije kraja Brazilac Bressan poslao je loptu kroz noge domaćeg vratara Mareka Čecha i gostima spasio bod.

• Obrisan korisnik14.09.2011. u 14:30
    Mi se svi nadamo da će Dinamo probati igrati protiv Reala, a sinoć Milan ne može spojiti 3 dodavanja protiv Barce... Da ne pričamo kad Barca uzme loptu. Al dobro, svaka čast Milanu na oba gola...
  • kpb2714.09.2011. u 13:59
    @as to je istina, al pato je masu dobio u prvom dijelu prosle sezone, tj. ljetne pripreme
    kpb27
  • Obrisan korisnik14.09.2011. u 11:43
    Ma Milan je klub, u dvije minute su napravili ono za kaj je Barci bilo potrebno ostalih 90
  • Dalmatinac8814.09.2011. u 11:25