Split se pridružio Širokom u finalu

S Baldekina:Ivana Jurica • srijeda, 14.09.2011.

Protivnik Širokom u prvom izdanju finala Kupa Jadranske banke bit će prvoligaš s Gripa. U drugom polufinalnom susretu Splićani su na Baldekinu sa 79:70 pobijedili domaćine, novog prvoligaša Jolly Jadransku banku. Utakmica je bila neizvjesna sve do posljednje četvrtine kad su gosti u samo pet minuta napravili seriju 17:2 i odlučili pitanje pobjednika.

Jolly Jadranska banka – Split 70:79 (12:18, 23:19, 22:16, 13:26)

Šibenik, dvorana na Baldekinu, gledatelja 200

Suci: Tomislav Hordov (Zadar), Luka Kardum (Šibenik), Ante Čanković (Zadar)

Vezane vijesti

Jolly Jadranska banka: Grubišić, Josipović 15, Katura, Vlaić, Režić 16, Mrva 10, Petrović, Žeravica, Sandrić 2, Vrsaljko 6, Gabrić 2, Ross 19, Petković. Trener: Anđelko Matov.

Split: Subotić 9, Matić, Katić 7, Dijan 11, Babić 10, Markulin, Filipović, Reinholt, Cvitković, Sobin 13, Grgurević 6, Mimica 21, Vuković 2. Trener: Mladen Vušković.

Šibenikov Amerikanac Ronald Ross dobro je otvorio susret. Osim četiri koša dobro je razigravao svoju momčad koja je vodila 2:0 i 4:3. Vodstvo su nakon toga preuzeli Splićani, na krilima razigranog Ivana Mimice do kraja četvrtine stigli su do prednosti od 18:12, od čega je upravo Mimica postigao 11 koševa.

Malu prednost držali su Žuti u početnim minutama druge četvrtine. Sve do 14. minute kad je raspoloženi Stipe Režić, koji je ovog ljeta u Jolly stigao upravo iz Splita, pogodio za minimalno vodstvo domaćina (23:22). Subotić je tricom prednost vratio na stranu svoje momčadi. Dvije dobre akcije Rossa Šibenčanima su ponovno donijele malo vodstvo (31:29), ali do kraja prvog poluvremena prednost je bila na strani kluba s Gripa (35:37).

Režić odmah na početku nastavka pogađa za izjednačenje. Mimica vraća prednost na stranu svoje momčadi. Izmjenjivale su se momčadi u minimalnom vodstvu sve do 27. minute. Tad je Subotić zaradio tehničku, Režić iskoristio oba slobodna, a odmah zatim i Josipović i na semaforu je svjetlilo 53:48 u korist domaćina. Imali su Šibenčani i napad za plus sedam, ali nisu ga uspjeli realizirati. No, uoči posljednjih deset minuta igre Jolly je imao četiri koša prednosti (57:53).

Ali uslijedilo je potom pet crnih šibenskih minuta u kojima je prelomljen susret. Na prvi koš u zadnjoj četvrtini čekali su pune dvije i pol minute, a Splićani su bili nemilosrdni. Napravili su seriju 17:2 i u 36. minuti stigli na +11 (70:59). Pokušali su domaćini do kraja utakmice stići prednost Splićana, no, iskusniji gosti nisu se dali. Sve što je momčad Anđelka Matova uspjela napraviti je smanjiti do konačnih minus devet (70:79).

Najbolji kod domaćina bili su Ross s 19, Režić sa 16 i Josipović s 15 koševa. Na drugoj strani, s 21 košem najefikasniji je bio Mimica, a zapaženi su bili i Sobin s 13 koševa i deset skokova, odnosno Dijan s 11 i Babić s deset koševa.

U utakmici za treće mjesto, sutra (četvrtak) u 17 sati, igrat će Jolly Jadranska banka i Zadar, a dva sata kasnije, u finalu, Široki i Split.