Premiership, 5. kolo, 17.09.2011, 13:45 h
Blackburn 4:3 Arsenal
Arsenal

Arsenal autogolovima poklonio bodove

Ante Zovko • subota, 17.09.2011.

Dva vlastita i dva autogola Arsenala bila su Blackburnu dovoljna za tri boda na Ewood Parku. Wengerova momčad dominirala je u prvom poluvremenu, ali u drugom pokazala sve obrambene slabosti i izgubila 4:3.

Peto kolo Premier lige otvoreno je zanimljivom golijadom Blackburna i Arsenala. Domaćin je osvojio vrijedne bodove i još jednom pokazao sve slabosti obrane londonskog kluba.

Gosti su bili iznimno dominantni u prvom poluvremenu, veznjaci Song, Arteta i Ramsey čvrsto su držali sredinu terena, a Arsenal je trebao i uvjerljivije voditi.

Prosvjed prije utakmice

Navijači Blackburna prije same utakmice okupili su se ispred Ewood Parka tražeći ostavku menadžera Stevea Keana. Prije ove utakmice, od njih 25 u Premier ligi, Kean je nakon nasljeđivanja Sama Allardycea pobijedio u samo pet.

Gervinho se vratio u momčad Arsenala nakon tri utakmice suspenzije i okrunio rani pritisak Topnika u desetoj minuti. Song mu je fino gurnuo loptu u prostor, a ovaj puca ispod Sambine noge u suprotni kut. Paul Robinson loptu je samo nemoćno ispratio. Bio je to Gervinhov prvijenac za Arsenal u Premier ligi.

Roversi su se teško nosili s gostujućim pritiskom, ali su iz jedne od svojih rijetkih prilika izjednačili u 25. minuti. Hoilett je odigrao sličnu loptu kao Song, kroz sredinu obrane, a Yakubu, kojem je ovo bio prvi nastup za Blackburn, fantastično jednostavnom završnicom poravnava rezultat.

Blackburn je zahvaljujući nizu nespretnosti u Arsenalovoj obrani mogao i povesti, ali mreža se ubrzo zatresla na drugoj strani. Sagna proigrava Ramseyja na desnoj strani, ovaj koristi mnoštvo prostora ispred sebe, vraća povratnu loptu za Artetu, a on zakucava pod prečku za 2:1.

Sva nesigurnost u obrani došla je do izražaja početkom drugog dijela, kroz Arsenalovu slabu točku, prekide. U 50. minuti Blackburn je izjednačio iz "skraćenog kornera" kad se lopta jednostavno odbila od Songove noge i završila u kutu gola. Arsenal je živio opasno i iz igre pa je morao spašavati Szczesny, a u 59. minuti uslijedio je novi šok.

Kad gostujuća obrana nije uspjela raščistiti još jednu situaciju nakon prekida, Nzonzi puca iskosa, a Yakubu skreće loptu u mrežu, doduše činilo se iz zaleđa.

Samouništenje Arsenala bilo je potpuno deset minuta kasnije. Izveli su gosti korner, a Olsson dobio loptu u kontri, probio se sve do šesnaesterca Topnika, odupro se Djourouu, a ubačaj u peterac Koscielny skreće u vlastitu mrežu.

Arsenal je napao, no ne posebno učinkovito, sve do 85. minute. Chamakh je dočekao loptu Van Persieja i vratio nadu. Okružili su Topnici šesnaesterac domaćih, ali promašivali su redom Mertesacker, Chamakh i Walcott.

• Obrisan korisnik18.09.2011. u 12:37
    koscielny hahaha takav preprosjecan igrac je prvotimac arsenala,moj wengeru trebo si samo frisak dvojac za stoperske pozicije kupit s obzirom da je vermalen stalno ozljedjen s tim likom nista dobro ne ocekuj
  • Obrisan korisnik17.09.2011. u 22:26
    prije će se oni boriti za ostanak nego za ligu prvaka
  • ronny198717.09.2011. u 21:06
    nije ni wenger tolko kriv kaj si debili na terenu sami zabijaju golove
    ronny1987
  • Obrisan korisnik17.09.2011. u 20:01
    Moram priznat da gustam u ovogodisnjim rezultatima pedofila. Inace smatram da je velik strucnjak, ali strucnjak koji se totalno pogubio kupujuci raznoraznu klincadiju. Mladost je pozeljna, ali ne ako se od njih ocekuje da nose igru i bore se za naslov u Premiershipu.