Premiership, 5. kolo, 18.09.2011, 17:00 h
Manchester United 3:1 Chelsea
Chelsea

Manchester United zadržao savršen učinak

Marin Vuković • nedjelja, 18.09.2011.

Nogometaši Manchester Uniteda nakon petog će kola usamljeni zasjesti na čelo prvenstvene ljestvice, u velikom i sjajnom derbiju s velikim londonskim rivalom izborili su i petu pobjedu te zadržali stopostotan učinak u dosadašnjem tijeku sezone.

Pogocima Chrisa Smallinga, Nanija i Waynea Rooneyja nogometaši Manchester Uniteda svladali su Chelsea s 3:1 i nakon petog kola ostali jedina momčad sa stopostotnim učinkom u engleskoj Premier ligi.

Jedini pogodak za goste, koji su većim dijelom utakmice bili i bolji protivnik i promašili nekoliko zaista nevjerojatnih prilika, postigao je Fernando Torres, no Španjolac će umjesto pogotka ostati zapamćen po čudesnom promašaju koji je goste iz Londona mogao vratiti u utakmicu.

Chelsea je bolje otvorio utakmicu na Old Traffordu, njihovi su redovi djelovali povezanije, a pritisak na vezne igrače Uniteda pokazivao je rezultate jer Anderson i Darren Fletcher često su gubili posjed lopte.

Prvu sjajnu priliku za goste imao je Ramires, no još boljom intervencijom istaknuo se David de Gea, koji djeluje sve sigurnije na vratima Crvenih vragova. Usred Chelseajeve inicijative, međutim, iz prvog udarca prema okviru Čechova gola United je poveo.

Igrala se osma minuta, slobodan udarac izveo je Ashley Young i ubacio loptu u srce šesnaesterca, gdje je u pomalo sumnjivoj poziciji bio Smalling i glavom skrenuo loptu iza leđa Petra Čecha.

Niti vodeći pogodak Uniteda nije značajno promijenio situaciju na terenu. Chelsea je i dalje pleo mrežu oko domaćeg šesnaesterca i sredinom prvoga dijela u priliku još jednom gurnuo Ramiresa, no opet je kao pobjednik izašao David de Gea.

United je čitavo vrijeme prijetio iz brze tranzicije, a jednu takvu priliku iskoristio je u 37. minuti Nani, iskoristivši puno prostora kojeg mu je ostavila Chelseajeva obrana i poslavši "bombu" u gornji desni kut Čechova gola za 2:0 Uniteda.

Tek nakon drugoga gola United je zaigrao nešto slobodnije i rezultat toga je i treći pogodak u posljednjim trenucima prvoga dijela. John Terry je u pokušaju čišćenja lopte iz svoga šesnaesterca pogodio Nanija, a lopta se odbila do spremnog Rooneyja, koji nesmetano podiže prednost domaćina.

Andre Villas-Boas u nastavku je pokušao s Nicolasom Anelkom i ta mu se izmjena isplatila već nakon 30 sekundi igre. Francuz je poslao sjajnu loptu za Fernanda Torresa, a ovaj lijepim dodirom prebacio De Geu i smanjio na 3:1.

Chelsea je nanjušio priliku, pojačao pritisak, no ponovno je United došao bliže pogotku. U 55. minuti Nani je silovitim udarcem zatresao gredu, a u nastavku akcije izborio i jedanaesterac. Rooney je postavio loptu na bijelu točku i potom se poput Johna Terryja u Moskvi 2008. godine pokliznuo, izgubio ravnotežu i poslao je pored gola.

Sedam minuta prije kraja utakmice Torres je imao priliku vratiti Chelsea na samo pogodak zaostatka, sve je napravio kako treba, zaobišao De Geu i potom s pet metara na sveopće čuđenje prepunog Old Trafforda - promašio praznu mrežu.

Mogao je United do kraja utakmice i do četvrtog i petog pogotka, jer ubrzo nakon Torresova promašaja zaredale su prilike pred Petrom Čechom. Rooney je pogodio vratnicu, potom i Javier Hernandez promašio iz izgledne situacije, a na kraju je odličnu prigodu propustio i Dimitar Berbatov. Do kraja utakmice rezultat se ipak nije mijenjao, pa je United zadržao niz nepobjedivosti na svom travnjaku, ali stvorio i prvu bodovnu prednost ispred gradskog rivala Manchester Cityja.

• AAAAAAA19.09.2011. u 21:44
    Odlicna igra Uniteda, usudit cu se rec, najbolja u zadnjih 3-4 godine. Ali ova utakmica ce ostat upamcena po previse promasenih sansi, naglasak na onu Torresovu.
    AAAAAAA
  • Obrisan korisnik19.09.2011. u 15:57
    United dobar, malo možda iznenađen presingom dobre Chelsea, ali zasluženo i rutinski pobijedio. Takav pobjednički mentalitet gura samo naprijed. GLORY, GLORY, MAN UTD...
  • Obrisan korisnik19.09.2011. u 11:58
    Ovakav promašaj se rijetko viđa.Torres već odavno nije u formi ali ovo je nevjerovatno.ManU ce odbraniti titulu i ove godine
  • Mihalj19.09.2011. u 10:15