Manchester City ispustio 2:0

Ante Zovko • nedjelja, 18.09.2011.

U petom kolu Manchester City ispustio je prve prvenstvene bodove. Nakon dominantne predstave u prvom poluvremenu kod Fulhama, Mancinijeva je momčad propustila vodstvo 2:0 i na kraju primila dva gola.

Fulham kao da je odigrao dvije utakmice u jednoj. U prvom poluvremenu bio je potpuno podređen, primio dva pogotka, a onda u drugom preuzeo ulogu koju je do tada imao City.

Manchester City istrčao je s najboljom mogućom postavom i odmah dao do znanja Fulhamu da mu neće dati "disati". Gostujući su veznjaci okružili šesnaesterac i bilo je samo pitanje vremena kad će pasti prvi gol. Sergio Agüero nastavio je svoj golgeterski niz u 18. minuti izbjegavši ofsajd-zamku, primio dodavanje Silve i plasirao loptu u desni kut.

Marku Schwarzeru domaći braniči mogu zahvaliti što je do poluvremena ostao rezultat 1:0. Nizale su se prilike Agüera, Džeke, Clichyja i drugih, ali Australac je sačuvao Londončane uvjerljivijeg minusa.

Međutim, 11 sekundi u nastavku trebalo je Cityju da zabije. Agüero postiže drugi gol prizemnim udarcem, a u 49. postigao je i treći, no poništen je zbog zaleđa. Činilo se kako će nakon drugog gola praktički sve biti riješeno zbog dominacije Cityja, ali se ubrzo sve preokrenulo.

Bobby Zamora u 55. minuti sjajno prima loptu, namješta se i drugim potezom s dvadesetak metara odapinje u gostujući gol. Nogometaši Fulhama kao da su se preporodili, počeli su raditi presing u napadu promašivši usput nekoliko dobrih prilika.

Išla im je na ruku i odluka Roberta Mancinija da postavi Zabaletu umjesto Davida Silve, ponajboljeg igrača u prvom dijelu. Nagrada za upornost Fulhamu je stigla u 75. minuti. Danny Murphy je pucao, a odbijena lopta (od Kompanyja) vara Harta.

U potrazi za trećim golom Mancini je uveo Teveza umjesto Agüera i umalo mu se isplatilo. Ali samo umalo jer je City ispustio prve bodove u sezoni.

Za samo pola sata Sunderland je riješio dvojbe o pobjedniku protiv Stoke Cityja. Bramble je pogodio za vodstvo već u petoj minuti, a gol uvelike ide na dušu Samiru Begoviću kojem je ispala lopta i završila iza njega.

Već u 11. minuti nova lopta našla se iza Begovića, opet krivnjom gostujućeg igrača. Larsson je ubacio za Bendtnera, ali ispred Danca Woodgate glavom šalje u vlastitu mrežu. U 28. puno toga je bilo riješeno kad je Gardner uputio udarac, lopta se odbila od Shawcrossa i preskočila Begovića.

Ako je nekih dvojbi i bilo, od 59. minute više nije. Larsson izvodi sjajan slobodni udarac u gornji kut za 4:0. Na kraju je Pulisova momčad mogla biti i sretna jer joj je prijetio i teži poraz.

• Rocky9318.09.2011. u 21:02
    Ne smiju si dopustiti takve kikseve ako žele u borbu sa Unitedom za naslov.Zašto kažem sa Unitedom,pa zato jer nitko drugi nema snage za naslov,Chelsea je danas to pokazao,a za Liverpool i Arsenal se to znalo i prije početka sezone.
    Rocky93
  • Obrisan korisnik18.09.2011. u 20:44
    Nece izdrzat tempo. prevelika razlika u kvaliteti između napada i obrane, ofenzivnih i defenzivnih veznjaka i gubitnički mentalitet većine pridošlica
  • Obrisan korisnik18.09.2011. u 19:54
    Uzalud svi ti klasni igraci kad na klupi imaju prosjecnog trenera!
  • Obrisan korisnik18.09.2011. u 19:45
    Velik kiks Mancinija. Opet se vraća svojim obrambenim shemama iako se igra tek 50 minuta.
  • Obrisan korisnik18.09.2011. u 19:20