Premiership, 5. kolo, 18.09.2011, 14:30 h
Tottenham
Tottenham 4:0 Liverpool
Liverpool

Ante Zovko • nedjelja, 18.09.2011.

Tottenham je uvjerljivo slavio u prvom nedjeljnom derbiju Premier lige protiv Liverpoola, 4:0. U dominantnoj predstavi Spursa Luka Modrić zabio je prvi, prekrasan gol, a Liverpool je utakmicu završio s devet igrača.

Nakon što je većinu momčadi odmarao protiv PAOK-a u Europskoj ligi, Harry Redknapp poslao je na teren najbolje što ima na raspolaganju. Posao njegovoj momčadi olakšali su i igrači Liverpoola, dvojica su isključena, a kako ni ostatak Dalglishove momčadi nije bio na visini zadatka, poraz je bio logična posljedica.

Luka Modrić odigrao je cijelu utakmicu sjajno surađujući s ostatkom veznog reda. Niko Kranjčar dobio je prvo poluvrijeme, a na početku drugog zamijenio ga je povratnik Rafael van der Vaart. Nakon prilike protiv PAOK-a, Vedran Ćorluka vratio se na klupu.

Spursi su u početku pokušali pritisnuti goste visokim presingom i to im je u dobroj mjeri uspijevalo. Liverpool je u cijelom prvom poluvremenu bio slabiji u svakoj kategoriji. Na početku je Kranjčar fino uposlio Adebayora koji gađa pored stative. Već u sedmoj minuti vodi Tottenham. Nakon dugog napada, Bale ubacuje u šesnaesterac, Enrique odbija, ali samo na nogu Modriću koji sjajnim udarcem s dvadesetak metara pogađa gornji desni kut. Nedugo zatim Modrić je opet na sličan način zaprijetio Reini.

Ipak, utakmica je ušla u ravnopravnije vode, a ni domaća obrana nije briljirala. Suarez je u 18. minuti postigao gol, ali je poništen zbog zaleđa. Liverpoolova obrana bila je u slabom izdanju i zbog ozljede Daniela Aggera kojeg je ubrzo zamijenio debitant Sebastian Coates. Da stvar bude gora za Redse, u 27. minuti zbog drugog žutog kartona isključen je Charlie Adam.

Igrač manje dodatno se osjetio na igri Liverpoola koji se najviše branio, ali domaći nisu uspijevali iz igre složiti izglednu priliku, a ni prekidi nisu bili razlog za veselje.

Ulaskom Van der Vaarta Tottenham je priredio potpunu dominaciju u posjedu lopte, Liverpool gotovo da se nije mogao sastati s loptom. Sudac, lak na "okidaču", dodatno je otežao Liverpoolu još jednim isključenjem - Martin Škrtel, koji se mučio s Baleom na boku, morao je napustiti teren u 63. minuti nakon druge opomene.

Bilo je samo pitanje vremena kad će se vodstvo povećati. Dogodilo se nedugo nakon isključenja Škrtela. Deficit u obrani se pogotovo osjetio kod gola Jermainea Defoea u 66. minuti. Primio je loptu u prostor od Van der Vaarta, othrvao se Enriqueu i iz okreta poslao loptu u desni Reinin kut.

Dvije minute su protekle prije nego što je Adebayor potvrdio pobjedu. Defoev udarac s više od 20 metara Reina ne uspijeva iskontrolirati, a Togoanac natrčava na odbijenu loptu i posprema je iza vratara. Domaćin je bekskrajnim dodavanjima pokušavao ubiti vrijeme, a na kraju pobjeda je zapečaćena u sudačkoj nadoknadi. Priču je zaključio Adebayor.

• Obrisan korisnik19.09.2011. u 03:58
    Modrić je igrač razlike u Tottenhamu. Već je dokazao da vrijedi novce koje traže za njega (40-50mil eura), pogotovo ako uzmemo u obzir koliko su koštali neki lošiji igrači. Tko uopće može reć da se on nebi uklopio u Barceloni ili ManUtd-u?!
  • Obrisan korisnik18.09.2011. u 21:26
    grijeh je da takav igrač ne zaigra u ovoj barceloni..
  • Obrisan korisnik18.09.2011. u 21:21
    A jesi ga zabia brate, ovo ne bi ni 5 vratra zajedno odbranili... ;-)
  • Obrisan korisnik18.09.2011. u 21:07
    Bravo luka maleni čarobnjače (što bi englezi rekli). S ovakvom pljucom si jedini nogometaš na tržištu koji može uskočiti u kopačke scholesa. Nadam se da će se fergie isprsiti u polusezoni i popuniti mojesto u veznom redu koje im steka da riješe ligu prvaka konačno. 35-45 milja eura i igrač ili dva... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik18.09.2011. u 21:04
    hm, šalju starci poštom domaće slanine, pršuta, sira, malo rakijice prije gableca...nema do hrvatskog dopinga