1. Hrvatska nogometna liga, 8. kolo, 17.09.2011, 20:00 h, Stadion u Maksimiru, gledatelja: 5.500
Suci: Lukša Klaić (Konavle), Robertino Dujela (Zadar), Damir Kraljević (Zadar)

Dinamo raspucan, Varaždin nemoćan

S Maksimira:Borna Rupnik • subota, 17.09.2011.

Okršaj prvoplasirane i posljednjeplasirane momčadi Prve HNL završio je uvjerljivom pobjedom Dinama, čak 7:0. Gosti iz Varaždina jednostavno nisu bili "ni blizu", a kući su mogli i s težim porazom...

Riječi Krunoslava Jurčića o "teškoj utakmici zbog psihičkog pražnjenja protiv Reala" ipak se nisu obistinile. Dinamo je u promiješanoj postavi lakoćom apsolvirao fenjeraša prvenstva i održao svoju prednost na tablici. Ujedno je u Dinamovom dresu na maksimirskom terenu debitirao hrvatski reprezentativac Josip Šimunić.

Sjever

Dinamo je protiv Varaždina ponovno imao navijačku podršku sa sjevera, no nisu izostale uvrede na račun braće Mamić, a Maksimir se u više navrata trzao na buku pirotehnike.

Dinamo se od samog početka nametnuo na terenu, ali prva je prava prilika stvorena pred Filipom Lončarićem. Dominik Glavina lijepo je uposlio Niku Tokića, no on iz sjajne situacije puca pored gola.

Svoju su nadmoć domaćini u vodstvo pretvorili u 17. minuti, kada se poslije kornera gužva stvorila oko Domagoja Vide da bi Ivan Krstanović prebacio na drugu stranu za Nikolu Pokrivača. On ne griješi i postiže pogodak za svoj bivši klub - protiv bivšeg kluba.

Već u sljedećoj akciji Varaždince su spašavali Denis Krklec i prečka, a u nastavku prvog dijela najopasniji je bio Fatos Beqiraj, kako dodavač i kao pucač - ali ne i kao strijelac. Priliku je priredio Krstanoviću, koji slabo reagira, dva mu je udarca obranio Krklec, a kada je i zatresao mrežu, sudac je bio označio zaleđe.

Morales

Po prvi put ove sezone priliku je u Dinamovom dresu dobio Pedro Morales, Čileanac koji je ljeto uglavnom proveo na liječenju ozljede leđa. Ušao je u 55. minuti umjesto kapetana Milana Badelja.

Ipak, Dinamo je na odmor otišao s 2:0 u džepu, zahvaljujući Luisu Ibanezu, izvođaču slobodnog udarca, ali i Krklecu, koji je tu loptu propustio u mrežu.

Početak nastavka donio je još gore vijesti po Kocijanovu momčad. U samo petnaestak minuta primili su još tri gola i ostali s desetoricom. Na 3:0 povisio je Beqiraj na prekrasnu asistenciju Matea Kovačića, koji je prebacio varaždinsku obranu, da bi se mladi veznjak Dinama u strijelce upisao već u 52. minuti, izravno iz slobodnog udarca. Kasnije je publiku oduševio i jednim sjajnim driblingom.

Njega je pak skrivio Goran Barišić, koji je kao posljednji čovjek obrane srušio pobjeglog Krstanovića, za što mu je sudac Klaić pokazao crveni karton. U 61. minuti bilo je već 5:0, a svoj drugi gol na utakmici postigao je Ibanez, daleko s lijeve strane terena. Lopta je od druge stative opet završila iza Krkleca.

U posljednjih pola sata preostalo je tek vidjeti s kolikom će razlikom završiti ovaj susret. Imao je Dinamo u 66. i 71. minuti nove dvije vrlo izgledne prilike, a Jurčić je potom povukao Ibaneza i debi omogućio Anti Puljiću. Pedro Morales testirao je Krkleca u 74. minuti, varaždinski čuvar mreže morao se dobro ispružiti. Čileanac je zamalo namjestio gol Puljiću u 82. minuti, čiji udarac glavom zamalo odlazi pored vratnice.

Morales je naposljetku u 84. minuti spretno i hladnokrvno postigao šesti pogodak Dinama, no ni tu još nije bio kraj. Za sedmi se pobrinuo Krstanović, nakon što je Krklec odbio loptu, na isteku 90. minute.

Dinamo je tako uspješno nastavio kročiti prvenstvom, a Varaždinci će sa svim svojim uobičajenim brigama ovu večer samo pokušati što prije zaboraviti.