Budućnost prva ovosezonska žrtva Zagreba CO

Ante Zovko • subota, 15.10.2011.

Zagreb CO upisao je svoju prvu službenu pobjedu u ovoj sezoni. U trećem kolu ABA lige u izrazito slabo popunjenom Draženovu domu Mravi su svladali Budućnost 81:72. Da nije bilo opuštanja u završnici, pobjeda bi bila i dvoznamenkasta jer je prednost većim dijelom utakmice bila takva.

Iako nije deklasirao crnogorskog prvaka kao Cedevita, Zagreb je potvrdio da je kvalitetniji od Budućnosti. Bila je ovo i prva pobjeda Vladimira Androića na klupi Zagreba koji je prije dva dana preuzeo momčad od Ivice Burića.

Novi trener nije mogao računati na Darija Šarića zbog upale živca skočnog zgloba, a Sašo Ožbolt dobio je četiri minute jer se još oporavlja od ozljede gležnja. Odličnu napadačku partiju pružio je bivši NBA-ovac Sean May, a iznimno raspoložen bio je i Krunoslav Simon.

Mravi su se odmah pokazali kao kvalitetnija momčad i do kraja prve četvrtine prednost je iznosila 12 poena (24:12). Međutim, početkom druge Budućnost se postavila u zonu i počeli su problemi za Zagreb koji je u dvije minute ispustio prednost (serija 9:0 Budućnosti). Pojačao je ipak i domaćin obranu i prednost je do poluvremena opet bila u poželjnim okvirima (43:33).

Odmah na početku drugog poluvremena Simon pogađa tricu za +16 i oko te brojke kretalo se vodstvo Mrave dobrim dijelom treće trećine. Iako je crnogorski prvak serijom 7:0 smanjio na 60:48, Sean May sa sirenom na isteku 30. minute vraća na 15 razlike (65:50).

Igrala se jako slaba obrana s obje strane i Budućnost je, uz promašene šuteve Zagreba, malo-pomalo smanjivala minus (u jednom trenutku 11 razlike). Ipak. Mravi su opet pojačali ritam i vratili prednost na 15-ak razlike, ali nakon 79:62 domaći su opet stali. Budućnost je ovaj put napravila seriju 10:0, ali je do kraja ostalo pola minute i bilo je prekasno za povratak u igru.

Najkorisniji na terenu bio je May (valorizacija 27) s 21 poenom (šut za dva 7/10), osam skokova i dvije asistencije za 28 minuta. Simon je igrao 37 minuta za 23 poena, tri skoka, dvije asistencije i jednu ukradenu loptu (valorizacija 26). Kasun je upisao 12 poena (6/9 za dva poena), pet skokova i jednu asistenciju. Heytvelt je imao sedam poena i šest skokova, a Mulaomerović osam poena i pet asistencija.

Kod Budućnosti Nikola Vučević imao je 16 poena (4/10 za dva) i četiri skoka), Božović 11 poena i tri skoka, Anderson deset poena, četiri skoka i dvije asistencije, a Marko Popović osam poena i tri skoka.

• Obrisan korisnik17.10.2011. u 09:59
    da....baš 'bravo' za trenera....šarić nije igrao niti sekunde, a antitalent mašić je dobio 27 minuta, a u tom vremenu je imao 'kolosalnu' valorizaciju -3! da.... -3.
  • Torca-Dubrava16.10.2011. u 22:40
    ...pa polako stižu najkatoličkiji i najstariji...naj atomskiji DINAMO........... ..... po posjeti naravno-- -ha-ha
    Torca-Dubrava
  • pikepiletina16.10.2011. u 11:13
    super osvrt Juana. predlažem da Radić ubaci još jedan zagrebački klub u vrh hrvatske košarke.
    pikepiletina
  • Obrisan korisnik15.10.2011. u 21:12
    U gradu od 800,000 ljudi na utakmicu dođe 40 ljudi. Tu ubrajamo obitelji i prijatelje igrača. Znači, svaka 20,000. osoba. Matematički to je jednako: - kao da na utakmicu sinjskog Alkara dođe 1 osoba. - kao da na utakmicu Zadra dođe 3 ljudi.
  • Obrisan korisnik15.10.2011. u 20:45