Partizan preokretom do prvog mjesta

Josip Tolić • nedjelja, 16.10.2011.

Jedna od posljednje dvije utakmice trećeg kola ABA lige, zajedno uz susret Cedevite i Zlatoroga, igrala se u Beogradu gdje je Partizan ugostio Radnički. Crno-bijeli su izvukli pobjedu u fantastičnoj utakmici u kojoj su Kragujevčani vodili do polovice posljednje dionice susreta.

Domaćini su loše otvorili regionalni okršaj u Pioniru, pogodivši tricu tek jednom iz deset pokušaja u prvih 20 minuta. U redovima Radničkog razigrali su se Miljan Pavković i David Simon te konstantno držali prednost od nekoliko koševa. Nakon prve četvrtine bilo je "plus tri" za goste, 18:15.

Partizan se do poluvremena uspio pribrati i vratiti utakmicu u egal. Na predah se otišlo s izjednačenim rezultatom, no Radnički se u nastavku i dalje dobro držao. Ključni trenuci dvoboja odvijali su se sredinom posljednje četvrtine kada je stvari u svoje ruke uzeo Acie Law i s 15 koševa do kraja dvoboja okrenuo tijek ogleda u domaću korist. Radnički se pokušao nekoliko puta vratiti, no Birčević i Mijatović nisu pogađali otvorene šutove koje su gosti stvorili.

Završilo je 77:70 za Partizan, u čijim se redovima, uz Lawa, istaknuo i Nikola Peković s 21 košem i šest skokova, a kod poražene ekipe najefikasniji bio je Pavković sa 17 ubačaja i sedam asistencija uz maksimalnu minutažu, a uz bok mu je bio Simon s jednakim brojem poena.

Beograđani su ovim slavljem preuzeli vodstvo u regionalnoj ligi s maksimalne tri pobjede i koš-razlikom "plus 62", a Radnički je ostao na jednoj pobjedi protiv Širokog u prošlom kolu.

• Obrisan korisnik17.10.2011. u 09:56
    sad se vidi koliko je bitna pobjeda cibone u kragujevcu. radnički je nezgodna ekipa, ratnička, tvrda, ali opet i s napadačkim talentom.
  • Obrisan korisnik17.10.2011. u 00:09