Cedevita rutinski do pobjede

Marko Domljanović • nedjelja, 16.10.2011.

Nakon propuštene prilike na gostovanju kod Union Olimpije, košarkaši Cedevite vratili su se na pobjedničke staze. Igrači Zlatoroga Laško nisu u Zagrebu pružili ozbiljniji otpor i Cedevita potpuno zasluženo dolazi do druge pobjede u ABA ligi.

Utakmicu je Cedevita odlično otvorila serijom od 5:0, ali gosti brzo uzvraćaju sa šest koševa u nizu i prelaze u vodstvo. Utakmica je prilično izjednačena do same završnice prve četvrtine kada Cedevita radi seriju od 7:0 zahvaljujući Smodišu i Owensu te se na predah odlazi sa 26:18.

Cedevita svoju prednost bez većih problema održava na razini od šest do osam poena do 17. minute, a tada Smodiš opet ulazi u seriju i sa pet uzastopnih poena odvodi domaćine na 11 koševa prednosti. Poluvrijeme zaključuje Vedran Vukušić tricom za 52:39.

Vezane vijesti

Nakon što su gosti otvorili drugo poluvrijeme košem Panića, Cedevita radi seriju od 8:0 i odlazi na 60:41. Ta je prednost prednost prelomila utakmicu, a nju su igrači Dražena Anzulovića bez ikakvih problema očuvali pa treća četvrtina završava s uvjerljivih 73:57.

U završnoj dionici dolazi do malog opuštanja domaćih igrača pa se Slovenci primiču na deset koševa zaostatka. Ipak, njihovo približavanje košem prekida Smodiš. Tu je zapravo priči bio kraj jer Cedevita nakon toga tricom Cara odlazi na 15 koševa viška i mirno privodi utakmicu kraju do konačnih 85:73.

Najefikasniji igrač bio je Smodiš sa 19 koševa, a pratili su ga Vukušić sa 12 i Warren sa 11. Kod gostiju su se istaknuli Panić s 11 te Čohadarevič i Lapornik sa po deset poena.