Butorac i Pilepić slomili Krku

Vedran Filipović • subota, 15.10.2011.

U subotnjem programu regionalne košarkaške lige Union Olimpija slavila je u Pioniru, Hemofarm je u Vršcu svladao Helios, a u Novom Mestu su Hrvati donijeli tešku pobjedu Širokom.

Slovenska Union Olimpija došla je do treće pobjede u ovogodišnjem izdanju ABA lige te se priključila izraelskom Maccabiju na vrhu poretka. Na vrlo neugodnom gostovanju svladali su Crvenu zvezdu rezultatom 101:93, a utakmica je bila odlučena u posljednjoj četvrtini. Imali su gosti dvoznamenkastu prednost u prvom poluvremena, ali su ih domaći stigli i prestigli na isteku 30. minute te se ušlo s neizvjesnošću u zadnjih deset minuta.

U 36. minuti Beograđani su imali 90:84, no potom gosti rade seriju od čak 17-0. Crveno-bijeli koš trpali su Jagodnik, Thompson, Green te finski reprezentativac Sasu Salin koji je postigao dvije trice u tom razdoblju.

Pobjednike je predvodio spomenuti Finac s 23 poena uz odličan šut za tri poena od 6/7. Ratko Varda postigao je 14 koševa, a Damir Markota dodao je 11 koševa, četiri skoka i dvije asistencije. Kod Pešićevihizabranika ponovno je briljirao Adam Morisson s 30 poena (valorizacija 32), Subotić je zabio 16, a Mile Ilić 10 uz osam skokova, a treba reći kako je Olimpija gađala 62 posto iza linije za tri poena.

Košarkaši Širokog slavili su i na drugom ovosezonskom gostovanju u Sloveniji. Ovog puta stradala je Krka, a utakmica puna preokreta vrhunac napetosti dočekala je u zadnjoj minuti. Dino Butorac pogađa tricu pri rezultatu 68:68, na drugoj strani Krivec zabija jedno bacanje. Fran Pilepić miran je na drugoj strani te pogađa oba slobodna bacanja. Balažić je smanjio na 71:73 da bi Butorac na drugoj strani bio neuspješan. Isti igrač domaćina tražio je produžetak, ali nije bio precizan.

Prvi strijelac momčadi Ivana Velića bio je Pilepić s 22 postignuta koša i stopostotan učinak s linije "penala". Collins je zabio 12 poena i uzeo pet skokova dok su Ramljak (osam skokova), Butorac i Šakić postigli deset poena. U redovima slovenskog prvaka prvo ime bio je Jure Balažič s 19 poena i devet skokova, a solidnu podršku imao je u Krivecu i Dragiču koji su postigli 16 poena.

Nakon pobjede nad Zagrebom, Hemofarm je u Vršcu stigao i do drugog slavlja u ABA ligi, pred svojim navijačima bili su bolji od Helios Domžala s 83:70. Utakmicu su prelomili tek četiri minuta prije kraja tricom Otaševića i slobodnim bacanjima Jeremića te otišli na 74:67. Farmaceute su predvodili Jeremić i Savović. Prvi je zabio 22 poena, dok je potonji imao 13 koševa i čak 17 skokova. U momčadi Zmage Sagadina istakli su se Prepelić s 15 te Gay s 22 koševa.

• Obrisan korisnik17.10.2011. u 09:55
    bravo široki! malo je nedostajalo da imaju i 3-0, imali su nesreće, s onom tricom pavkovića doma.
  • Obrisan korisnik16.10.2011. u 12:56
    siroki ima proračun za ovu sezonu 700.000 eura... A toliko kod nekih klubova kostaju 2 igraca. Svaka čast Široki