MAXtv Prva liga, 12. kolo, 22.10.2011, 16:00 h, Split, Park mladeži, gledatelja: 1.000
Suci: Fran Jović (Zagreb), Dujela (Zadar), Kraljević (Zadar)

Obilinovićeva dva pogotka za pobjedu

Iz Parka mladeži:Vedran Babić • subota, 22.10.2011.

Split se uspješno oporavio od poraza na Kantridi prošlog tjedna. Na svom terenu u Parku mladeži "Crveni" su ugostili nezgodnu Pamićevu Istru 1961 i pobijedili je s 3:1...

Ante Rebić
56'
9
Ivan Baraban
65'
19
Frane Lojić
83'
Igor Pamić

Nije bilo lako, no tri boda se pišu. Split je s 3:1 nadvisio Istru i vratio se na pobjednički kolosijek. Rano vodstvo zahvaljujući pogotku Obilinovića Split je držao do 76. minute kada su gosti izjednačili, no već u sljedećem napadu Rebić je "Crvenima" donio pobjedu koju je Obilinović potvrdio u sudačkoj nadoknadi svojim drugim pogotkom.

Split je vrlo ofenzivno ušao u utakmicu i odmah počeo nizati prilike. Već u prvom napadu pucao je Vitaić, ali za malo pored lijeve Manceove vratnice. U trećoj minuti pokušavali su Tešija i Čop, a onda je u osmoj Split zasluženo poveo. Vitaić je ubacio iz slobodnog udarca, a Obilinović bio najviši u skoku i glavom poslao loptu u mrežu.

Od tog trenutka, Splitova obrana najednom je počela dopuštati gostima previše prostora u igri. Splitovci su redovito stajali vrlo daleko od svojih igrača i nisu opravdavali epitet ponajbolje obrane u ligi. U narednih desetak minuta Istra je bila bolja momčad te je mogla doći do izjednačenja da su Belle, Alimi, Batarelo i Budicin bili precizniji.

Nakon tog perioda Istrine dominacije, Split se ipak trgnuo. Franić je ubacio s lijeve strane, a Golubović glavom potpuno promašio loptu. U par navrata raspoloženi Marčić je ubacio s desne strane, bilo nogom bilo iz auta, no domaća obrana uglavnom se uspijevala nositi s tim opasnostima.

U 33. minuti Split je propustio veliku priliku za podebljanje vodstva. Vidić je proigrao Čopa, koji se našao oči u oči s Manceom, ali mu je ovaj obranio stopostotnu šansu. U završnici poluvremena ponovno se zahuktalo. U 38. minuti Vuković je spasio domaću mrežu nakon što je obranio Alimijevu "kombinaciju" ubačaja i udarca.

Istra je prijetila još preko Bellea te Primorca, koji je za malo zakasnio na ubačaj Milića s lijeve strane. Split je, pak, pokušavao preko Golubovića, koji se našao u još dvije dobre prilike, ali nije najbolje reagirao. Sve u svemu, bilo je to vrlo sadržajno prvo poluvrijeme na travnjaku u Parku mladeži.

Drugo poluvrijeme nije donijelo toliko puno uzbuđenja. Igra je često bila "rascjepkana" nepotrebnim prekršajima na sredini terena pa smo na prvu pravu priliku čekali do 64. minute kada je Rebić, koji je u igru ušao umjesto Tešije, u vrlo izglednoj situaciji odlučio biti nesebičan i dodati Goluboviću umjesto da je opalio po golu.

Na sljedeća uzbuđenja čekali smo desetak minuta, a onda su jedan za drugim postignuta dva pogotka. Prvo su gosti izjednačili pogotkom Mijaljevića iz udarca s 20 metara, da bi odmah u idućem napadu Rebić zabio za 2:1 nakon ubačaja Obilinovića.

Split je nakon toga primirio igru, a trener Bašić u igru je uveo Lojića ne bi li malo osvježio vezni red. Puljani više nisu došli do prilike za novo izjednačenje, a u posljednjim sekundama utakmice Obilinović je postigao fantastičan pogodak za konačnih 3:1.